کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

خدمت رسانی ۴۰۰ آتش‌نشان در روز طبیعت

13 فروردين 1402 ساعت 3:27

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: در روز طبیعت ۴۰۰ آتش‌نشان در ۱۷۵ نقطه از جمله پارک‌ها و بوستان‌ها حضور دارند و آماده خدمت‌رسانی به شهروندان هستند.‌


به گزارش حوزه سایر رسانه‌های خبرگزاری تقریب، جلال ملکی، گفت: در ایام نوروز ۱۳۴ ایستگاه آتش‌نشانی در آماده باش کامل هستند.

وی افزود: در طرح استقبال از بهار در چند مرحله استقرارهای ویژه‌ای داریم. در ایام نوروز، آتش‌نشانان در ۶ مسیر ورودی و خروجی شهر تهران مستقر هستند. در روز طبیعت نیز ۴۰۰ آتش‌نشان در ۱۷۵ نقطه از جمله پارک‌ها و بوستان‌ها حضور دارند و به شهروندان خدمت‌رسانی خواهند کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، همچنین گفت: در سال‌های گذشته فعالیت‌های گردشگری بیشتر به صورت جزیره‌ای و در برخی مناطق خاص مانند منطقه ۱۱ و ۱۲ انجام می‌شد، اما امسال شاهد برنامه‌های گردشگری هستیم که به صورت متمرکز و با برنامه‌ریزی، هدفمند، اجرا می‌شود.

وی با بیان این که بسیاری تهران را فقط شهری اداری، سیاسی و صنعتی می‌دانند، افزود: تهران دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی است که اگر در ارائه و معرفی آن به خوبی و هدفمند عمل شود می‌تواند یکی از قطب‌های گردشگری کشور شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، ادامه داد: ستاد گردشگری فعالیت شبانه‌روزی بسیار خوبی در ایام نوروز داشته و در امر اطلاع‌رسانی نیز توانسته است، عملکرد موفقی داشته باشد.

ملکی با اشاره به این که در درون شهرداری تهران نیز مکان‌های بسیاری برای معرفی و بازدید وجود دارد، گفت: گردشگری نباید به یک باغ و بوستان و کاخ محدود شود. بخشی از گردشگری شهری می‌تواند به طور مثال، خط تفکیک سازمان مدیریت پسماند باشد که بار آموزشی برای شهروندان دارد. یا در حوزه آتش نشانی، ما ایستگاه‌های قدیمی داریم که دارای قدمت حدود ۱۰۰ ساله بوده و ساختمان‌هایشان در وزارت میراث فرهنگی ثبت شده است. علاوه بر این می‌توانیم سازوکار طراحی عملیات‌های واقعی را انجام بدهیم و شرایطی برای بازدید مردم از مرکز آموزش بین‌المللی سازمان آتش‌نشانی و آشنایی با این مرکز فراهم کنیم.

وی افزود: براین اساس می‌توانیم، بخشی از مسیر گردشگری را در خود مجموعه‌های شهرداری، تعریف کنیم. بلدیه تهران جزو نخستین سازمان‌هایی بوده که در تهران خدمت‌رسانی می‌کرده است و با توجه به این موضوع، تاریخ شهرداری و بلدیه تهران، می‌تواند یکی از جاذبه‌های گردشگری برای مردم باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، همچنین گفت: آمادگی داریم برای کمک و بهتر شدن فعالیت‌های ستاد گردشگری شهرداری تهران، هرگونه همکاری با این ستاد داشته باشیم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 588679

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/588679/خدمت-رسانی-۴۰۰-آتش-نشان-روز-طبیعت

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com