تاریخ انتشار۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۰
کد مطلب : 592670

حجاب امروز مظلوم‌ترین مقوله فرهنگی کشور است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه گفت: حجاب امروز مظلوم‌ترین مقوله فرهنگی در کشور است و در بسیاری از ادارات بدان اهمیتی داده نمی‌شود.
حجاب امروز مظلوم‌ترین مقوله فرهنگی کشور است
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام حسن محمدی امروز در جلسه دختران انقلاب اظهار داشت: گروه مردمی دختران انقلاب با اتخاذ راهبرد هوشمندانه در زمینه تبلیغ حجاب و امر به معروف و نهی از منکر، نشان دادند که کار فرهنگی درست و صحیح تاثیرگذار است.
 
وی تصریح کرد: بی‌تردید اداره تبلیغات اسلامی از فعالان حوزه عفاف و حجاب و مسائل دینی در صورت تمایل برای راه‌اندازی کانون فرهنگی تبلیغی، از آنها حمایت می‌کند.
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه بیان کرد: مسئله حجاب یک امر دینی و قانونی است و فعالیت جدی فرهنگی در این زمینه را می‌طلبد و باید همه نهادها و مجموعه‌های دینی، مردمی و حاکمیتی وارد میدان شوند و این مسئله باید برای مردم تبیین شود که حجاب مخصوص پس از اسلام نیست و پیش از اسلام هم زنان ایرانی دارای پوشش بودند.
 
وی با بیان اینکه حجاب مورد قبول همه ادیان و مذاهب الهی و برای حفاظت از زنان است گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی بسیاری از زنانی که التزام عملی به حجاب کامل ندارند اهل دین و تضرع و ماه رمضان و دعا هستند بنابراین توجه به نقشه‌های دشمن و دستگاه‌های جاسوسی و امپراطوری رسانه‌ای دشمن ضروری است اما اگر بانوان بدانند بی‌حجابی و برداشتن روسری از سر آنها مهم‌ترین هدف دشمن برای مقابله با ایران اسلامی است، بی‌شک تجدیدنظر کرده و رعایت حجاب می‌کنند.
 
حجت الاسلام محمدی عنوان داشت: غرب برای پیشبرد اهداف خود در نظام سرمایه داری و کسب منافع مادی بیشتر، از 100 سال گذشته رویکرد استفاده ابزاری از زنان را در پیش گرفته است و در این راستا از کارهای خلاف شئون انسانی درآمد هنگفتی به دست می آورد و برهنه کردن زنان برای منافع نظام سرمایه‌داری یکی از اهداف غرب است و در این مسیر اسلام و انقلاب اسلامی را بزرگترین مانع خود می‌بیند.

وی با تأکید بر لزوم التزام ادارات، نهادها، سازمان و مجموعه های دولتی به امر حجاب افزود: باید همه مسئولین به امر فرهنگ سازی حجاب اهتمام داشته باشند و این قابل قبول نیست که مردم در مراجعه به ادارات، شهرداری، بیمارستان‌ها، بانک‌ها و دانشگاه با بدحجابی و بی‌حجابی مواجه شوند و مسئولان به صورت مداوم در مصاحبه و سخنرانی های خود از لزوم حجاب مردم در خیابان ها سخن بگویند.
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه اضافه کرد: حجاب امروز مظلوم ترین مقوله فرهنگی در کشور است و در بسیاری از ادارات بدان اهمیتی داده نمی شود، حتی جلساتی که برای فرهنگ و حجاب برگزار می‌شود بعضا شاهد حضور زنان بدحجاب هستیم و این مسئله مخاطب را در یک دوراهی و تضاد قرار می‌دهد.
 
وی گفت: همچنین متأسفانه بسیاری از جلسات که مسائلی در خصوص حجاب طرح می‌شود به مصوبه تبدیل نشده و یا اگر هم مصوبه‌ای باشد، بخشنامه و ابلاغ نمی‌شود و یا ابلاغ و اجرای آن گاهی یک سال طول می‌کشد و این امر در عصر حاضر که حملات دشمن ثانیه‌ای است اصلا قابل قبول نیست.
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه تصریح کرد: امروز تاوان کم کاری مسئولان، ادارات و نهادها در مقوله حجاب را، جوانان پاک و مؤمن در کف میدان و خیابان می‌دهند و نمی‌شود مسئولی دم از شهدا و انقلاب بزند اما بی‌حجابی در اداره او موج بزند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcgux9nzak9y34.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی