تاریخ انتشار۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱:۳۵
کد مطلب : 593880
امیرعبداللهیان:

پروژه‌های مرزی مشترک بین ایران و پاکستان در دستورکار است

وزیر امور خارجه با بیان اینکه توسعه هر چه بیشتر سیستان‌ و بلوچستان و مناطق همجوار در پاکستان، به نفع ۲‌ ملت است، گفت: پروژه‌های مرزی مشترک بیشتر در دستورکار است.
پروژه‌های مرزی مشترک بین ایران و پاکستان در دستورکار است
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، روز پنج شنبه با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و شهباز شریف نخست وزیر پاکستان، پست و خط جدید تبادل انرژی برق بین ایران و پاکستان (پلان به جیوانی) افتتاح شد. رئیس جمهور همچنین در سفر به استان سیستان و بلوچستان با حضور در منطقه مرزی پیشین -مند اقدام به افتتاح بازارچه مرزی ایران و پاکستان کرده و ۱۳ پروژه صنعت برق استان سیستان و بلوچستان را به صورت همزمان در سطح استان افتتاح کرد.

در همین خصوص حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه امشب (پنجشنبه) ۲۸ اردیبهشت ماه در توئیتر نوشت: با حضور جناب شهباز شریف نخست وزیر پاکستان و آقای دکتر رئیسی و جمعی از مقامات‌ عالی ۲‌کشور، بازارچه مشترک مرزی پیشین-مند و خط تبادل برق‌رسانی افتتاح شد.

وی افزود: توسعه هر چه بیشتر سیستان‌ و بلوچستان و مناطق همجوار در پاکستان، به نفع ۲‌ ملت است.

وزیر خارجه خاطرنشان کرد: پروژه‌های مرزی مشترک بیشتر در دستورکار است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز پنجشنبه اردیبهشت ماه در پی امضای قرارداد ریلی رشت - آستارا و افتتاح طرح‌های مشترک بین ایران و پاکستان در صفحه توئیترش نوشت: امضای قرارداد ریلی ⁧‫رشت آستارا‬⁩ با اشراف رؤسای جمهور ایران‬⁩ و ⁧‫روسیه‬⁩ و افتتاح طرح‌های مشترک مرزی با حضور رئیس‌جمهور ایران و نخست‌وزیر ⁧‫پاکستان‬⁩، در تداوم راهبرد همسایه محور ایران مبتنی بر همکاری برای امنیت، توسعه و رفاه مشترک است و ابراز نگرانی آمریکا در این خصوص ناروا و مردود است.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcaaenmw49noa1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی