تاریخ انتشار۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۵
کد مطلب : 595262

استقامت در برابر دشمنان سبب نصرت الهی می‌شود/وجود مرقد امام رضا(ع)در کشورمان نعمت بزرگی است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: بی‌تردید اگر استقامت در برابر دشمنان بیشتر شود، نصرت الهی بیش از پیش شامل حالمان شده و مشکلات معیشتی که مردم را در فشار قرار داده با عنایت خداوندی حل می‌شود.
استقامت در برابر دشمنان سبب نصرت الهی می‌شود/وجود مرقد امام رضا(ع)در کشورمان نعمت بزرگی است
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در مراسم جشن میلاد امام رضا(ع) که در شهر محمدیار برگزار شد با تبریک دهه کرامت اظهار داشت: باید شکرگزار این مسئله شد که خداوند متعال ما را در خانواده‌هایی متولد کرد که از ابتدا محبت علی(ع) و اولاد امیرالمومنین (ع) در دلهایمان ساری و جاری است.

وی تصریح کرد: همچنین باید شکرگزار بود که در مملکت امام زمان(عج) زندگی می‌کنیم که در رأس آن یک نفر فقیه جامع‌الشرایط، متقی، متدین، مدیر و مدبر حکومت می‌کند و تحت نظارت ایشان، کشورمان اداره می‌شود، هر چند دشمنان تاب تحمل این موضوع را نداشته و از هر سو هجمه وارد می‌کنند اما این خود جای شکرگزاری است که در هیچ کجای دنیا به جز ایران، رهبری وجود ندارد که در رأس آن فردی متقی و مومن و متدین، حافظ قرآن و فقیه وجود داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: در سایه رهبری امام خامنه‌ای،امنیت مثال‌زدنی در جامعه حاکم است و به سبب همین امنیت نیز هجمه بسیاری بر کشور از سوی دشمنان وارد می‌شود و بی‌تردید اگر استقامت در برابر دشمنان بیشتر شود، نصرت الهی بیش از پیش شامل حالمان شده و مشکلات معیشتی که مردم را در فشار قرار داده با عنایت خداوندی حل می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه هم اکنون جمهوری اسلامی ایران در منطقه، از تمامی کشورها سرتر است و سیطره خود را در دنیا افزایش داده تا جایی که نیروی دریایی توانست با افتخار و عظمت دور دنیا را طی کند که این خود مسئله عجیبی است که از عهده هر ابرقدرتی برنمی آید و بی‌تردید اگر مسائل اقتصادی نیز پس از مدتی به ثمر برسد، با ارتباطاتی که کشورمان با ممالک مختلف جهان به وجود آورده و اخیرا نیز با عربستان ارتباطات خود را از سر گرفته است، پس از مدتی اثرات این ارتباطات جلوه‌گر شده و کشورمان از لحاظ اقتصادی و معیشتی نیز می‌تواند در برابر دشمن سینه سپر کند.

حجت‌الاسلام قریشی در ادامه با اشاره به اینکه از بزرگترین نعمات خداوندی به مردم کشورمان این است که مرقد مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در ایران است بیان کرد: بی‌تردید به برکت وجود آنان، خداوند متعال بسیاری از بلایا را از کشورمان دفع کرده و به احترام وجود ائمه و معصومین، رحمت خداوند شامل حالمان شده و بلایا دور شده است.

وی با اشاره به فرمایش امام رضا(ع) اظهار داشت: ایشان فرمود هر کس مرا در غربت زیارت کند من در روز قیامت در سه جا به فریادش می‌رسم و از ترس و واهمه نجاتش می‌دهم که یکی از آنها زمانی است که در روز قیامت، نامه اعمال را پخش می‌کنند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcg3n9nxak9yx4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما