تاریخ انتشار۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب : 595321
دیده‌بان مبارزه با افراطی‌گری الازهر؛

تبعیض نژادی، تهدید پیش روی مسلمانان در غرب است

دیده‌بان مبارزه با افراطی‌گری الازهر، نسبت به وجود گرایش‌های تبعیض نژادی به عنوان یکی از مشکلات پیش روی مسلمانان در بازار کار کشورهای اروپایی هشدارداد.
تبعیض نژادی، تهدید پیش روی مسلمانان در غرب است
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، دیده‌بان الازهر در گزارشی تاکیدکرد: بسیاری از مسلمانان در کشورهای اروپایی به دلیل نژاد یا دین خود از فرصت‌های شغلی متعددی محروم هستند و درخواست آنها برای استخدام رد می‌شود علی رغم این که واجد شرایط بوده و از تجربه کافی برخوردار هستند.

الازهر این نوع تعامل را به مثابه اهانت به کرامت انسان، نقض حقوق آنها و عدم تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی ارزیابی کرد و افزود: این مسئله در افزایش بیکاری و فقر در میان این قشر از جامعه و ایجاد شکاف میان آنها و دیگر بخش‌های جامعه موثر است.

در ادامه این گزارش آمده است: مصادیق تبعیض نژادی علیه مسلمانان و به حاشیه راندن آنها به دلایلی چون لباس، زبان، دین و یا پیش‌داوری‌های کلیشه‌ای باز می‌گردد مبنی بر این که مسلمانان در غرب زندگی می‌کنند اما به ارزش‌های غربی ایمان ندارند و در اکثر موارد آنها را نفی می‌کنند.

الازهر این گونه تعامل با مسلمانان را غیرعادلانه و غیر اخلاقی و در تضاد با قانون اساسی بسیاری از کشورهای اروپایی خواند که نسبت به تبعیض به دلیل نژاد، دین و یا رنگ هشدار می‌دهد.

در این گزارش تاکیدشده است: این تبعیض بر زندگی اجتماعی، شخصی و سلامت مسلمانان و همه مهاجران تاثیر منفی دارد و چالشی بزرگ برای بافت اجتماعی اروپا به شمار می‌رود.

دیده‌بان الازهر از دولت‌ها و نهادهای مربوط به مبارزه با تبعیض نژادی خواست، به مسئولیت خود در اجرای قوانین و لوایحی که از حقوق اقلیت‌های دینی و نژادی حمایت می کند، عمل کرده و ایجاد فرصت‌های برابر شغلی برای اقلیت‌ها را ضمانت کنند.

الازهر این اقدام را نیازمند تلاش جدی و ایجاد تغییر ریشه‌ای و حقیقی در نگاه به مسلمانان، حمایت از آنها در بازار کار و کمک به آنها برای توسعه مهارت‌هایشان خواند و تاکید کرد که این اقدام در تقویت تعدد فرهنگی در جوامع اروپایی کمک خواهدکرد.printer
https://taghribnews.com/vdccipqps2bqo18.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما