تاریخ انتشار۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۳
کد مطلب : 595339

تلاش کمیسیون فرهنگی مجلس برای تصویب طرح‌هایی جهت تسهیل ازدواج جوانان

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه وضعیت جمعیت در کشور به سمت دره‌ای عمیق حرکت می‌کند و بنابراین تلاش می‌شود که در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، طرح‌هایی تصویب شود که ازدواج جوانان را تسهیل کند.
تلاش کمیسیون فرهنگی مجلس برای تصویب طرح‌هایی جهت تسهیل ازدواج جوانان
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام مجتبی آقاتهرانی امروز در جمع فعالان فرهنگی ارومیه با اشاره به اینکه نخستین اولویت کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی استمرار طرح‌های گذشته است اظهار داشت: در مرحله بعدی نیز شناخت افق رهبر معظم انقلاب اسلامی و جامه عمل پوشاندن به بیانات ایشان است.

وی با تأکید بر اینکه یکی دیگر از اولویت‌های کمیسیون فرهنگی خانه ملت، مسئله جمعیت و افزایش نسل است افزود: متأسفانه وضعیت جمعیت به سمت دره‌ای عمیق حرکت می‌کند و بنابراین تلاش می‌شود که در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، طرح‌هایی تصویب شود که ازدواج جوانان را تسهیل کند و در این راستا نیز طرح‌هایی به منظور حمایت از خانواده‌ها تصویب شده که رهبر معظم انقلاب اسلامی از آن‌ها رضایت داشتند.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی تصریح کرد: همچنین یکی از طرح‌هایی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، حمایت از جمعیت بود که کمیسیون فرهنگی به صورت محکم بر روی آن ایستاد و تصویب کرد و خوشبختانه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز از این طرح در دیدار اخیرشان با نمایندگان مجلس تقدیر کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تلاش مجلس و کمیسیون فرهنگی، افزایش بودجه فرهنگی کشور بوده است افزود: در گذشته بودجه فرهنگی دو درصد بوده و هم‌اکنون به سه و نیم درصد رسیده و با وجود افزایش آن، اما باز هم ناچیز است و با توجه به بنیه فرهنگی انقلاب اسلامی و صبغه فرهنگی مردم ایران، باید بودجه‌های فرهنگی بر اساس نیاز جامعه و مقابله با حملات دشمن تصویب شود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های مجلس شورای اسلامی برای رونق بخشیدن به مساجد تصریح کرد: با توجه به اینکه مسجد محل سیاست، دیانت، اندیشه و تفکر است، در مجالس گذشته حدود چهار قانون نوشته شده بود که هیچ کدام در تراز مسجد نبود تا جایی که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز آن‌ها را نپسندیدند.

 حجت‌الاسلام آقاتهرانی به مسئله لایحه عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: حجاب یک امر واجب شرعی و سیاسی است و آن‌چه که از سوی قوه قضائیه به صورت لایحه نوشته شده است به مجلس آمده اما اعلام وصول نشده است و مجلس روی آن کار کرده و سپس اعلام نظر می‌کند و بی‌تردید مجلس شورای اسلامی بر روی اصول انقلاب اسلامی خواهد ایستاد.

خبرنگار: نصیبه نیکزاد قوشچی
 
https://taghribnews.com/vdcbfsbs9rhb9fp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما