کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جشن میلاد حضرت امام رضا (ع) در سراسر هرمزگان برگزار شد

11 خرداد 1402 ساعت 0:32

اقصی نقاط هرمزگان همزمان با سالروز میلاد حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) هشتمین پیشوای شیعیان جهان، غرق در نور و شادمانی شد.


به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، این جشن‌های باشکوه با حضور گسترده آحاد مردم و جوانان مومن در فضایی معنوی در اکثر حسینیه‌ها، مساجد و امامزادگان و بقاع متبرکه همراه با برنامه‌های متنوع فرهنگی و بصیرتی در سطح هرمزگان برگزار شد.

مردم مؤمن، خداجو و عاشقان خاندان عصمت و طهارت با آذین بندی مساجد، حسینیه‌ها و اماکن عمومی به استقبال میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان و امامت و ولایت رفتند.

سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه و کارشناسان مذهبی در خصوص فضائل و مناقب حضرت امام رضا (ع) و بیان اهمیت دهه کرامت و ضرورت جهاد تبیین در کنار مدیحه سرایی و شعرخوانی توسط مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) صورت گرفت.

به همین مناسبت، مراسم جشنی با حضور مردم متدین و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در گلزار  شهدا، حرم امامزاده سید مظفر (ع)، مسجد امام رضا (ع) و زیر پرچم در ساحل بندرعباس برگزار و مراسم مولودی، سرودخوانی و برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی در استان اجرا شد.

همچنین تعدادی از خادمان آستان نورانی حرم رضوی به ذکر خاطره‌گویی و بیان سجایای اخلاقی و معنوی حضرت ثامن الحجج (ع) پرداختند و مسابقات فرهنگی و هنری و نورافشانی از دیگر بخش‌های محوری برگزاری جشن‌های میلاد حضرت امام رضا (ع) در  هرمزگان بود.

از یکم ذیقعده سالروز ولادت حضرت معصومه (س) تا یازدهم ذیقعده ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 595349

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/595349/جشن-میلاد-حضرت-امام-رضا-ع-سراسر-هرمزگان-برگزار

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com