تاریخ انتشار۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب : 595367
حجت الاسلام والمسلمین محمد حجتی:

امام (ره) با توکل به خدا و با اعتماد به وحدت ملت ایران علیه نظام ستم‌شاهی قیام کرد

استاد حوزه علمیه کرمانشاه گفت: امام خمینی (ره) با توکل به خداوند متعال و نیز با اعتماد به قدرت و انسجام ملت ایران قیام خود را روز به روز تقویت کرد تا جایی که در بهمن ماه سال ۵۷ انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
امام (ره) با توکل به خدا و با اعتماد به وحدت ملت ایران علیه نظام ستم‌شاهی قیام کرد
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام و المسلمین محمد حجتی امروز در دیدار با جمعی از خانواده شهدای کرمانشاه در سخنانی ضمن تسلیت فرارسیدن سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد در سخنانی اظهار داشت: امام خمینی (ره) در سخت ترین شرایط سیاسی و امنیتی علیه نظام ستم شاهی دست به قیام زد.
 
وی بیان داشت: زمانی که امام راحل در مقابل زور و ستم شاه قیام کرد رژیم پهلوی به عنوان قدرت و ژاندارم منطقه شناخته می شد و همین امر باعث شده بود که بسیاری از کارشناسان سیاسی موفقیت امام خمینی (ره) در راه مبارزه با نظام ستم شاهی را ضعیف ببیند.
 
این استاد حوزه علمیه کرمانشاه افزود: بنابراین کمتر کسی فکر می‌کرد که یک روحانی بتواند اینچنین انقلاب بزرگی علیه شاه و نظام پهلوی به راه بیندازد.
 
حجت الاسلام و المسلمین حجتی بیان داشت: امام خمینی (ره) با توکل به خداوند متعال و نیز با اعتماد به قدرت و انسجام ملت ایران قیام خود را روز به روز تقویت کرد تا جایی که در بهمن ماه سال ۵۷ انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
 
وی در ادامه سخنان خود گفت: در زمان مبارزه امام خمینی (ره) و دیگر نیروهای انقلابی علیه شاه بسیاری از قدرت های جهانی برای جلوگیری از پیروزی انقلاب کارهای بسیاری انجام دادند ولی خداوند متعال به ملت ایران قدرتی بخشید تا بتوانند بر ظلم و فساد دستگاه پهلوی پیروز شوند.
 
حجت الاسلام والمسلمین حجتی افزود: امام خمینی (ره) علیرغم اینکه از نظر سنی مردی مسن محسوب می‌شد ولی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه ایام هشت ساله دفاع مقدس به بهترین نحو ممکن جنگ تحمیلی را مدیریت کردند به گونه ای که ایشان با درایت و تدابیر خود ایران اسلامی که در آن زمان از نظر نظامی در یک وضعیت بسیار نامناسبی بود را در مقابل صدام و صدامیان پیروز گردانید که این کار بسیار بزرگی در عالم سیاست و رهبری محسوب می شود.
 
این استاد حوزه علمیه در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: باید اجازه ندهیم که روزمرگی های زندگی سیره عملی، سیاسی و اعتقادی امام خمینی (ره) را به حاشیه ببرد.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdccepqpm2bqo18.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما