تاریخ انتشار۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱:۳۳
کد مطلب : 595419
خلیل الحیه:

تهدیدهای رژیم موقت صهیونیستی هیچ خللی در تصمیمات حماس ندارد

رئیس دفتر روابط عربی و اسلامی جنبش حماس با اشاره به شکست طرح‌های رژیم موقت صهیونیستی در جنگ اخیر، تأکید کرد که این جنبش در این جنگ بی‌طرف نبود.
تهدیدهای رژیم موقت صهیونیستی هیچ خللی در تصمیمات حماس ندارد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، خلیل الحیه رئیس دفتر روابط عربی و اسلامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه پنجشنبه تأکید کرد که تهدیدهای رژیم موقت صهیونیستی هیچ خللی در تصمیمات، ائتلافها و راهبرادها و افزایش قدرت این جنبش نخواهد شد.

پایگاه خبری حماس به نقل از الحیه گزارش داد، جنگ «انتقام آزادگان» به خاطر مقاومت، طرحهای رژیم صهیونیستی را نقش بر آب کرد و مانع از آن شد که این رژیم بتواند بازدارندگی خود را احیا کند.

داد سه‌شنبه   (۱۹ اردیبهشت) بود که ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد عملیات نظامی جدیدی با نام «الدرع و السهم» (سپر و پیکان)، را علیه نوار غزه آغاز کرده و حملات به مواضع جنبش مقاومت جهاد اسلامی برای سه روز ادامه خواهد داشت. 

 اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین، در دومین روز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، از آغاز عملیات«ثأر الاحرار» (انتقام آزادگان) خبر داد و پاسخ راکتی و موشکی مقاومت آغاز شد. بر اساس جدیدترین آمار از شمار قربانیان فلسطینی در دور جدید تجاوز صهیونیست‌ها به نوار غزه، ۳۳ نفر شهید و ۱۹۰ نفر هم مجروح شدند.

الحیه با بیان اینکه حماس با تمام قدرت از ملت فلسطین حمایت می‌کند و تهدیدهای رژیم صهیونیستی هم راه به جایی نخواهد برد، تصریح کرد: اتاق عملیات مشترک گروههای مقاومت، در جنگ انتقام آزادگان، از سرایا القدس حمایت می‌کرد. حماس هم در این جنگ بی‌طرف نبود، بلکه با قدرت، در این جنگ حضور داشت و حامی سرابا بود».

این مقام حماس ادامه داد: عدم حمله اسرائیل به اسرائیل در جریان این جنگ، به معنای این بود که در برابر این جنبش، بازداشته شده بود. انگشت مقاومت در کرانه باختری، غزه و هر جای دیگر، بر روی ماشه بوده و آماده است تا از ملت خود، قدس و مسجدالاقصی با قدرت دفاع کند.

الحیه با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از نظر داخلی با یک جنگ واقعی روبروست، خاطر نشان کرد: اسرائیل ضعیف و سست شده است و در مرحله تضعیف و دفاع از خود قرار دارد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdca6mnmo49noy1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما