کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شهرری پذیرای عاشقان امام خمینی (ره)

ایرنا , 12 خرداد 1402 ساعت 10:27

شهردار منطقه ۲۰ تهران/شهرری/ از تمهیدات پیش بینی شده برای پذیرایی از زائران حرم امام خمینی (ره) در سالگرد ارتحال پیر جماران خبر داد.


به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، سید محمد ناظم رضوی روز جمعه در جمع خبرنگاران از فضاسازی محیطی و آماده سازی ضلع شرق حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برای میزبانی از زائران به مناسبت سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) خبر داد.

 
وی با اشاره به همجواری ری با حرم امام راحل(ره) و وجود آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: منطقه۲۰ امسال نیز به مناسبت۱۴ خرداد، پذیرای خیل عظیم زائران از اقصی نقاط کشور است و تیم های اجرائی این منطقه برای فضاسازی و آماده سازی محیطی در بازه زمانی قبل، حین و بعد از مراسم سالگرد ارتحال در پهنه جنوب حرم حضرت عبدالعظیم(ع) آمادگی کامل دارد.
 
ناظم رضوی با اشاره به اجرای امور نگهداشت پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم(ع) به صورت شبانه روزی افزود: سیاهپوش کردن میادین و معابر منتهی به حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، اکران طرح های امام راحل در تلویزیون های شهری، نصب بنرهای مناسبتی، اهتزاز پرچم های سیاه، شست و شو و نظافت میادین و معابر پیرامون حرم، ساماندهی دست فروش ها و سد معبر، رفع نقص سرویس های بهداشتی، رفع نقص روشنایی معابر ضلع جنوب حرم، بهسازی فضاهای سبز شهری، لایروبی مسیل های اطراف حرم، استقرار خودرهای ملودی، جانمایی مخازن پسماند خشک و تر در اطراف حرم و توزیع کیسه های زباله انجام شد.
 
وی اجرای درزگیری و لکه گیری آسفالت اتوبان شهید آوینی و بزرگراه شهید رجایی، لکه گیری آسفالت خیابان های منتهی به حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، رفع مشکلات ترافیکی معابر پیرامون حرم، انسداد برخی از معابر، مناسب سازی پارکینگ های اطراف حرم، اختصاص پارکینگ ویژه موتورسواران، تامین پارکینگ ویژه اتوبوس رانی و آماده سازی ۱۵۰ ناوگان اتوبوس برای اعزام زائرین به مرقد امام راحل(ره) را از دیگر اقدامات پیش بینی شده برای آماده سازی این مراسم عنوان کرد.
 
ناظم رضوی با اشاره به حضور مستمر عوامل اورژانس و آتش‌نشانی برای خدمات رسانی به شهروندان، برپایی پردیس فرهنگی در ضلع شرق حرم حضرت عبدالعظیم(ع) با همکاری کانون های مردمی و فعالان فرهنگی، برپایی استیج سوگواره، توزیع محصولات فرهنگی و هنری در قالب غرفه های عکاسخانه، محصولات قرآنی، خاطره گویی و نقاشی کودک، تحکیم و تجدید بیعت خانواده و برپایی نمایشگاه نقاشی را از جمله اقدامات فرهنگی این مناسبت عنوان کرد.
 
شهردار منطقه۲۰ تهران استقرار موکب های مردمی، برپایی نه سینما انقلاب به منظور پخش فیلم ها و مستند هایی با مضامین انقلاب و رادیو حرم، اختصاص تعدادی اتوبوس به مساجد جهت اعزام شهروندان به حرم امام خمینی و برپایی غرفه های پذیرایی در اطراف حرم امام رحمت الله و حضرت عبدالعظیم(ع) را از جمله ویژه برنامه های فرهنگی این ایام برشمرد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 595428

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/595428/شهرری-پذیرای-عاشقان-امام-خمینی-ره

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com