تاریخ انتشار۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب : 595435
امام جمعه اهل سنت ارومیه:

امام خمینی(ره) از تأثیرگذارترین شخصیت‌های معاصر دنیا بود

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: امام خمینی(ره) از شخصیت‌های بزرگی است که دنیای اسلام به آن معترف بوده و می‌توان از ایشان به عنوان تأثیرگذارترین شخصیت‌های تاریخ معاصر کشور و حتی سراسر دنیا نام برد.
امام خمینی(ره) از تأثیرگذارترین شخصیت‌های معاصر دنیا بود
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا مامد کلشی‌نژاد امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات اظهار داشت: به برکت امنیت و آرامشی که در کشور حاکم است، بسیاری از زائران، عازم سفر حج هستند و امید است که تمامی مسلمانان از ثواب زیارت و عبادات حجاج برخوردار بوده و زیارت پیامبر اسلام(ص) نصیب همه مسلمانان شود و همچنین از زیارت حرم امن الهی در مکه و مدینه برخوردار شوند.
 
وی در ادامه با تسلیت سالگرد ارتحال جانگداز امام خمینی(ره) تصریح کرد: امام خمینی(ره) از شخصیت‌های بزرگی است که دنیای اسلام به آن معترف بوده و می‌توان از ایشان به عنوان تأثیرگذارترین شخصیت‌های تاریخ معاصر کشور و حتی سراسر دنیا نام برد و بی‌تردید نمی‌توان نقش ایشان را در هدایت انقلاب مردمی ایران و تشکیل حکومت اسلامی نادیده گرفت.
 
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: همچنین امام راحل(ره) فردی ساده‌زیست، برنامه ریز و منظم در زندگی روزمره خویش بود که همین خود می‌تواند الگوی مناسبی برای جوانان باشد.

وی بیان کرد: علاوه بر آن، امام خمینی(ره) اخلاق نیکو داشت و با وجود مشغله‌های فراوان، اما همواره در کانون گرم خانواده لبخند می‌زد و حتی نوه‌هایش هر کدام گمان می‌کردند که او را از همه بیشتر دوست دارد.
 
ماموستا کلشی‌نژاد در ادامه به قیام خونین ۱۵ خرداد اشاره کرد و گفت: زمانی که امام خمینی(ره) در سال ۴۲ دستگیر شد و به تهران انتقال یافت، اعتراضات شدید مردمی در تهران، ورامین و قم رخ داد و همین خود مقدمه بزرگی برای انقلاب سال 57 بود که مردم به رهبری امام خمینی(ره) با اتحاد و انسجام توانستند پس از سال‌ها مبارزه، رژیم پهلوی را ساقط کنند.
 
وی افزود: باید گرامی داشت یاد و خاطره شهدای‌ گران‌سنگی که برای امنیت و آرامش و احقاق حق، جان خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردند.
 
امام جمعه اهل سنت ارومیه در ادامه به سفر استانداران اقلیم کردستان عراق و استان‌های غربی کشور به ارومیه اشاره کرد و گفت: جای تقدیر از مدیریت استان و به ویژه استاندار آذربایجان غربی است که برای توسعه و آبادانی استان تلاش می‌کند.

وی تصریح کرد: بی‌تردید همین ارتباط بین کشورهای منطقه و همچنین ظرفیت‌های بی‌نظیر آذربایجان‌غربی و همجواری با سه کشور خارجی، زمینه بسیار مطلوبی برای رشد و توسعه کل کشور و نیز زمینه اشتغال و پویایی و محرومیت‌زدایی در جامعه است.
 
ماموستا کلشی‌نژاد گفت: همین برگزاری نشست‌ها و ارزش و بها دادن به کشورهای منطقه جزو رسالت‌های مهم جمهوری اسلامی و دولتمردان است و تمامی تلاش ها این است که آذربایجان‌غربی با آوردن میز خدمت به جامعه جهانی، زمینه حضور گردشگران، تاجران و اقتصاددانان بوده و به عنوان دروازه اروپا تأثیرگذار باشد.
 
وی تأکید کرد: امید است در آینده نزدیک شاهد عملیاتی شدن نتایج این نشست باشیم و مصوبه‌های آن به ثمر بنشیند و از سوی دیگر از استانداران اربیل عراق درخواست می‌شود تا در مورد ویزاهای ایرانی تجدیدنظر کنند چون شهروندان کشورمان ملزم به بازگشت به کشور، به صورت ماهانه هستند در حالی که باید همانند سایر کشورها بتوانند هر سه ماه یک بار به وطن بازگردند و همین سبب امنیت و آرامش و نیز درآمدزایی برای کارگران شده و حق آنها کمتر ضایع می‌شود.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcipwawwt1a352.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما