تاریخ انتشار۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۳
کد مطلب : 595452

امام خمینی(ره) انسانی عاقل، حکیم، حلیم، آینده نگر، شجاع، ساده زیست و مردمی بود

آیت الله محامی گفت: امام خمینی(ره) انسانی عاقل، حکیم، حلیم، متین، آینده نگر، شجاع، ساده زیست و مردمی بود و گرچه به آراستگی ظاهر توجه داشت اما لباس معمولی و رفتاری مردمی داشت و به خداوند متعال توکل بالا و در عین حال اعتماد صادقانه‌ای به مردم داشت.
امام خمینی(ره) انسانی عاقل، حکیم، حلیم، آینده نگر، شجاع، ساده زیست و مردمی بود
آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان گفت: یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی انجام وظیفه در برابر پدر و مادر و سپاسگذاری از خدمات ایشان است.

امام جمعه زاهدان با قرائت و شرح فرازی از دعای ۲۴ صحیفه سجادیه به بیان نکاتی پیرامون رعایت ادب، گفتار مؤدبانه، مدارا و سازش و احترام در برابر پدر و مادر پرداخت. خطیب جمعه زاهدان در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان اذعان داشت: یکی از راه‌های حفظ فردی و اجتماعی تقوا و پایداری در مسیر دین، دفاع از مبانی دینی و اقتدا به سیره شهدا و امام شهداست.

آیت‌الله محامی ۱۵ خردادماه سال ۱۳۴۲ را نقطه عطفی در آغاز انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: یاد و خاطره شهدا از صدر اسلام تا شهدای قیام ۱۵ خردادماه، شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دوران دفاع مقدس، مدافع حرم، مدافع امنیت، شهدای استان و شهید آیت‌الله عباسعلی سلیمانی را گرامی می‌داریم.

وی افزود: شهدا با جانفشانی خود عزت و استقلال کشور را حفظ و ما را مدیون خود کردند و ما نیز باید انجام وظیفه کنیم و امیدواریم خداوند متعال توفیق قدرشناسی از شهدا و خانواده معظم شهدا به ما عنایت کند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به ۱۴خردادماه ضمن گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی(ره) گفت: ایشان با توفیقات الهی و شخصیت جامعی که از آن برخوردار بود با مدیریت درست از سال۱۳۴۲ انقلاب اسلامی را شروع و هدایت و رهبری کرد تا در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید و ۱۵ سال رهبری انقلاب را از دور و نزدیک دنبال کرد و پس از پیروزی انقلاب نیز تا سال ۱۳۶۸ نیز سکان داری انقلاب را به مدت ۱۰ سال به عهده داشت و در این مسير هیچ‌گاه احساس خستگی نکرد و تا پایان عمر خود مسیر انقلاب را به درستی هدایت و رهبری نمود.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) دارای یک شخصیت جامع از حیث علمی، اخلاقی، معنوی، مدیریتی و رهبری و همچنین فقیه اصولی، فیلسوف، حکیم، مفسر قرآن و عارف در عرفان نظری و عملی و همچنین استاد اخلاق و تذهیب نفس و همواره اهل نماز و قرآن بود و از هر فرصتی برای خواندن قرآن استفاده می‌کرد.

وی گفت: امام خمینی(ره) انسانی عاقل، حکیم، حلیم، متین، آینده نگر، شجاع، ساده زیست و مردمی بود و گرچه به آراستگی ظاهر توجه داشت اما لباس معمولی و رفتاری مردمی داشت و به خداوند متعال توکل بالا و در عین حال اعتماد صادقانه‌ای به مردم داشت و به همراهی و وفاداری مردم معتقد و اهل عمل به وظیفه و تکلیف الهی بود.

آیت‌الله محامی اصافه کرد: امام‌خمینی(ره) در برابر دشمن قاطعانه ایستاد و نه شرقی نه غربی شعار ایشان بود و در موقعیتی که بلوک شرق و غرب ابر قدرت بود ایشان گفتمان جدیدی را در برابر آن‌ها ایجاد و با قاطعیت ایستادگی کرد.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) اهل دعا و تضرع شبانه بود و همین ارتباط و تضرع آن‌قدر به او قوت داد تا قاطعانه در برابر شرق و غرب ایستادگی کند و به وعده های الهی و پیروزی نهایی اعتقاد داشت و به مردم همواره امید می‌داد که به آینده امیدوار باشید و از مشکلات خسته نشده و معتقد بود که نباید از دشمن ترسید و با تدبیر انقلاب را رهبری و کشتی انقلاب را سکان‌داری کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این انقلاب ویژگی و اهداف بزرگی داشت از جمله اینکه حکومت ننگین پهلوی به حکومت اسلامی تبدیل شود آن هم با خواست مردم و اینکه احکام اسلامی جاری و فرهنگ و اخلاق اسلامی در جامعه گسترش یابد، معنویت و دین‌داری رواج یابد، عدالت اسلامی اجرا، وحدت کرامت، استقلال و عزت امت اسلامی حفظ شود و معمار کبیر انقلاب تاکید داشت که ما می‌توانیم و معتقد بود مردم ما با توانایی که دارند می‌توانند در عرصه های مختلف پیشرفت کنند و باید به خودمان اعتماد داشته باشیم.

امام جمعه زاهدان بیان داشت: بعد از امام خمینی(ره) مسیر و راه ایشان با رهبری حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی که شاگرد امام بود حضرت امام خامنه‌ای ادامه پیدا کرد و ایشان به صراحت فرمودند: "راه امام راه ما و هدفشان هدف ماست و همان مسیر را دنبال می‌کنیم" و دشمنان را مایوس کردند و مردم نیز کاملا وفادار ماندند و پای امام و اهداف و آرمان‌های انقلاب ایستادند و جانفشانی کردند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchmmnmi23nwkd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما