کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیر حوزه علمیه هرمزگان:

وظیفه طلاب در تحقق شعال سال در دو بخش فرهنگی و عملیاتی است

12 خرداد 1402 ساعت 18:16

مدیر حوزه علمیه هرمزگان با طرح پرسشی مبنی بر اینکه وظیفه طلاب در زمینه تحقق شعار سال چیست، گفت: وظیفه طلاب و روحانیون درباره تحقق شعار سال در دو بخش فرهنگی و عملیاتی خلاصه می‌شود.


به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام والمسلمین نادر حقیقی در جمع طلاب مدرسه علمیه مولود کعبه شهرستان جاسک، اظهار داشت: در بخش فرهنگی ریشه مشکلات به نوع نگرش مردم و تصمیم گیران، به مباحث اقتصادی بر می‌گردد.

وی ادامه داد: طلاب و روحانیون لازم است تا با برگزاری نشست‌های علمی با همکاری مراکز مختلف مانند دانشگاه‌ها، در زمینه شعار سال ورود پیدا کنند، چرا که براساس نیاز جامعه، حوزه علمیه باید حرفی برای گفتن داشته باشد.
 
مدیر حوزه علمیه هرمزگان با توضیح اینکه در بُعد اقتصاد دو نگاه سرمایه داری و اسلامی حکم‌ فرماست، خاطرنشان کرد: باید بینش و تفکر سرمایه‌داری را از اقتصاد کشور زدود، زیرا در دیدگاه اقتصادی در نظام سرمایه داری، توجه به سود حداکثری است و جنبه مادی آن ملاک می‌باشد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین حقیقی، یکی از وظایف طلاب و حوزه‌های علمیه را تبلیغ نظام اقتصادی بر پایه اسلام دانست و افزود: تغییر در این بینش به‌واسطه روشنگری‌های طلاب در جامعه موثر خواهد بود.
 
وی در بخش دیگر به بزرگانی مانند شهید صدر و امام خمینی(ره) که به دنبال ترویج نگاه اسلامی در این عرصه بودند اشاره کرد و یادآور شد: امروز طلاب حوزه‌های علمیه وظیفه دارند تا در همین راستا گام بردارند و از ظرفیت‌های اسلامی برای عملیاتی کردن اقتصاد اسلامی استفاده کنند.
 
مدیر حوزه علمیه هرمزگان خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم رشد تولید شکل بگیرد، باید مبانی، هدف و موانع پیش رو را به صورت کارشناسی و با دیدگاه منطبق با اسلام در جامعه فرهنگ سازی کنیم.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین حقیقی تأکید کرد: اسلام منافع جمعی را مقدم بر منافع شخصی می‌داند و باید این دیدگاه با تبلیغ در عرصه اقتصادی توسط طلاب در جامعه نهادینه شود.
 
وی به اهمیت اجرای برنامه‌های متناسب با نیاز جامعه در حوزه علمیه استان اشاره کرد و گفت: بنابر تأکیدات آیت الله اعرافی و دیگر بزرگان حوزه، ورود طلاب به رشته‌های تخصصی یک ضرورت است که در حوزه علمیه هرمزگان با برنامه ریزی در خصوص رشته‌های تخصصی، کارهای بسیار ارزنده‌ای صورت گرفته است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 595466

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/595466/وظیفه-طلاب-تحقق-شعال-سال-دو-بخش-فرهنگی-عملیاتی

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com