تاریخ انتشار۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۳
کد مطلب : 595470
ماموستا ملاعبدالرحمن مرادی:

امام (ره) روحانی مبارزی بود که بر منبر رسول الله(ص) بساط ظلم ستمشاهی را به هم ریخت

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: امام (ره) یک روحانی مبارز و ستم ستیز بود که تک و تنها با اتکا به الله و بر منبر و محراب رسول الله(ص)، بساط ظلم و ستم نظام ستمشاهی را به هم ریخت.
امام (ره) روحانی مبارزی بود که بر منبر رسول الله(ص) بساط ظلم ستمشاهی را به هم ریخت
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، ماموستا ملاعبدالرحمن مرادی در خطبه های این هفته نماز مردم اهل سنت کرمانشاه که در مسجد امام شافعی این شهر برگزار شد، اظهار داشت: درآستانه ۳۴ سالگی ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی؛ بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران هستیم، ضمن عرض تسلیت به ملت شریف ایران و مقام معظم رهبری؛ خلف صالح حضرت امام و مردم شریف استان کرمانشاه، نکاتی در مورد شخصیت امام بیان می کنم.
 
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: در سال ۱۳۶۸امام در سن ۸۶ سالگی رحلت فرمودند، رحلت حضرت امام غوغا و ماتمی عجیب و تاریخی بر دل ملت شریف ایران گذاشت که پیر و جوان و خرد کلان و زن و مرد از هر شهر وروستایی و منطقه ای با هر گویش و زبان ولهجه ای و با هر مذهبی، در فراغ امام خویش گریستند و عزادار شدند و در جهان اسلام و در کل دنیا رحلت امام بعنوان یک حادثه عظیم در میان بشریت رقم خورد، لذا باید پرسید که علت ایجاد و خلق این حماسه چی بود؟.
 
این عالم اهل سنت تأکید کرد: امام (ره) یک روحانی مبارز و ستم ستیز بود که تک و تنها با اتکا به الله و بر منبر و محراب رسول الله(ص)، بساط ظلم و ستم نظام ستمشاهی را به هم ریخت، در سن ۷۵سالگی بود که انقلاب پیروز شد و امام رهبریت انقلاب را قاطعانه به عهده گرفت و هیمنه بلوک شرق و غرب را بهم ریخت و نظام دوقطبی آن روزگار را شکافت و نام اسلام و حاکمیت اسلامی را مجدد در جهان بلند کرد.
 
ماموستا مرادی ادامه داد: حوادث ۴۲ و قیام ۱۵خرداد نقطه عطف قیام امام بود که در سال ۵۷ کل ملت را بیدار و با خطابه ها و بیانیه ها و تحمل شکنجه و زندان و تبعید اما با عزمی راسخ ایستادگی کرد و حتی شهادت فرزند برومندشان مانع برادامه راه نبود.
 
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: نظام ستمشاهی هیچ برنامه ای برای جامعه نداشت با وصف اینکه نوکر حلقه به گوش آمریکا بود و ایران را جولانگاه آمریکاییان کرده بود، نه راهی نه جاده ای نه آبادانی، نه کارخانه ای نه برق، نه تلفن نه گاز و... همه در اختیار حاکمیت و آمریکایی ها بود و حتی آمریکا در قیام ۵۷ از شاه خائن دفاع نکرد.
 
وی افزود: اگر من باب جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب به آن تأیید دارند، نگاه کنیم ملت ایران بعد از انقلاب چقدر پیشرفت کردند، حضرت امام برای اسلام قدم برداشتند و الله تعالی ایشان را در این راه موفق کرد.
 
ماموستا مرادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعزام کاروان حجاج اهل سنت استان کرمانشاه به حج، اظهار کرد: توصیه ما به حجاج رعایت تقوا و استفاده کامل از سرزمین وحی وکامل انجام دادن ارکان و آداب حج است و همچنین همراه بودن با مدیران کاروان ها و پرس وجو از روحانیون کاروان ها تا اعمال حج  ناقص انجام نشود و توصیه ما به اقوام حجاج، عدم بدرقه آنان تا تهران است، مسیر کرمانشاه تا تهران دور است و نیاز نیست اقوام و وابستگان که جمعیت زیادی را تشکیل می دهند، جهت بدرقه به تهران بروند.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchqmnmv23nwkd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما