تاریخ انتشار۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۰
کد مطلب : 595484
امام جمعه گرگان:

امام خمینی (ره) به دنبال ریشه کن کردن یوغ استعمارگران بود

امام جمعه شهر گرگان، گفت: امام خمینی(ره) با شروع قیام خود از 15 خرداد 1342 به دنبال ریشه کن کردن یوغ استعمارگران و بردگی از کشورهای اسلامی بود.
امام خمینی (ره) به دنبال ریشه کن کردن یوغ استعمارگران بود
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مصلای وحدت شهر گرگان با اشاره به عظمت قیام و نهضت امام خمینی (ره)، اظهار کرد: نهضت های زیادی از جمله نهضت مشروطیت که در آن نظام شاهنشاهی را به شرط مشروعیت قبول کرده بودند، نهضت ملی شدن صنعت نفت و نهضت تنباکو در این کشور رخ دادند؛ ولی هیچ کدام به اندازه نهضت 15 خرداد 1342 که امام رهبر آن بود به دنبال خارج کردن استعمارگران نبود.
 
به گفته وی؛ امام بعد از سخنرانی در شب 15 خرداد 1342 در مدرسه فیضیه از سوی نیروهای پهلوی دستگیر شد و مردم در اعتراض به دستگیری امام در شهرهای مختلف راهپیمایی کردند و عده ای شهید شدند، امام این روز را چون مردم حضور داشتند تا ابد روز عزای عمومی اعلام کردند.
 
نماینده ولی فقیه در گلستان، شخصیت امام خمینی را در تاریخ کشور و جهان بی نظیر دانست و گفت: بسیاری از بزرگان و شخصیت هایی که در بین مردم شناخته شده بودند در مقابل امام احساس کوچکی و شاگردی می کردند.
 
وی افزود: شهید مطهری که انسانی متفکر و اندیشمندی بود در سفری که برای دیدن امام به پاریس رفته بود بعد از اینکه از نزدیک امام را دیده بود این دیدار را باعث افزوده شدن ایمانش دانست.
 
به گفته وی؛ امام شاگرد شایسته ائمه بود به همین خاطر در مقطع تاریخی ما شخصیت بی نظیری بود.
 
 آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نعمت بزرگی بود که نباید هیچ وقت از شکر آن غافل بود، تصریح کرد: این انقلاب با هدایت و تلاش های امام بزرگوار، مدد الهی و حمایت مردم به ثمر نشست و اگر به خوبی متوجه شویم می بینیم که نعمتی بزرگی برای هموطنان بوده است.
 
وی ادامه داد: شهید مطهری گفته است: اگر تمام دنیا جمع شوند و بخواهند امام را از هدفش باز دارند نمی توانند.
 
به گفته وی؛ امام راهی را که برای سرنگونی حکومت شاهنشاهی انتخاب کرده بود به خوبی طی کرد و آنرا به خوبی به سرمنزل مقصود رسانید.
 
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcc4pqp02bqo08.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما