کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی:

حضرت امام خمینی (ره) یک حرکت تاریخ ساز را رهبری کرد

14 خرداد 1402 ساعت 9:56

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: حضرت امام(ره) در عصر ما یک حرکت تاریخ ساز را رهبری کرد و حرکت ایشان نقطه عطفی در تاریخ است که تحول را در تمام عرصه در کشور ایجاد کرد.


به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام میرتاج الدینی در همایش نخبگان مدرسه علمیه قشم که با موضوع «جهاد تبیین و عملکرد مجلس» در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: حضرت امام راحل (ره) تحول آفرین بود و به وضعیت موجود راضی نبود و می خواست تحول بنیادین در تاریخ اسلام و تشیع ایجاد کند.

وی بیان داشت: پایه گذاری حرکت اسلامی از سوی امام راحل (ره) عمیق و با مبانی محکم بود و یکی از پایه هایی که امام خمینی (ره) آن را پی ریزی کرد نظام حکومتی بر گرفته اسلام بر مبنای قوی و استدلالی که مورد پذیرش سایر علما و دانشمندان و فقها بود و اگر این مسیر را با ایجاد بصیرت در بین مردم دنبال نمی کرد مانند حرکت های گذشته همچون مشروطه ادامه پیدا نمی کرد.
 
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امام ولایت فقیه را زنده کرد و توانست آن را از دل حوزه علمیه وارد اداره جامعه اسلامی کند و برای آشنایی عوام دست به روشنگری زد.

حجت الاسلام میرتاج‌الدینی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) دو کار اساسی انجام داد؛ نخست ولایت فقیه را به میدان آورد و دوم دست نفوذی ها را از دامن انقلاب دور کرد و در گفتاری تاریخی فرمودند «نگذارید این انقلاب به دست نااهلان بیفتد» .

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 595631

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/595631/حضرت-امام-خمینی-ره-یک-حرکت-تاریخ-ساز-رهبری

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com