تاریخ انتشار۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب : 595687

باید«امید»و«ایمان» در جامعه تقویت شود

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: باید براساس فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسئله ایمان و امید در جامعه تقویت شود.
باید«امید»و«ایمان» در جامعه تقویت شود
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی امروز در مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران که در حسینیه ثارالله ارومیه برگزار شد با تسلیت رحلت امام راحل(ره) اظهار داشت: امام خامنه‌ای امروز در مرقد بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران فرمایشات بسیار مهم و قابل توجهی را نسبت به امام(ره) ایراد کردند.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با شخصیت امام خمینی(ره) فرمودند که امام شخصیت عظیمی بود که دو محور اصلی در زندگی ایشان موج می‌زد که یکی مسئله ایمان و دیگری مسئله امید بود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ایمان به خدا در امام خمینی(ره) به شکل بهت‌آوری بود و ایشان ایمان تام و تمام داشتند و همچنین ایشان به راه و مسیر و هدفی که انتخاب کرده بود ایمان راسخ و کاملی داشت.

وی تصریح کرد: همچنین امام خمینی(ره) ایمان به مردم داشت و همین عوامل سبب شد که شهید مطهری در فرمایشات خود عنوان کند که امام(ره) کوهی از ایمان بود و ایمانش همه را بهت‌زده می‌کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی گفت: امام خمینی(ره) هر چه داشت از قرآن و اهل‌بیت(ع) گرفته بود و شاگرد تام و تمام امیرالمومنان(ع) بود و امام علی(ع) نیز همین مسیر را طی کرده و بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی به ایشان اقتدا کرده بودند.

وی افزود: امام علی(ع) در بحث ایمان به خدا و ایمان به هدف و همچنین ایمان به هدفی که گرفته بود عبارات مختلفی در نهج‌البلاغه دارد که از جمله آن اینکه امام علی(ع) فرمود قسم به خداوند، اگر همه دشمن را به تنهایی ملاقات کنم و آنها کل هستی و کره زمین را پر کرده باشند من ذره‌ای به آن اهمیت نداده و هیچ هراسی از آن نخواهم داشت.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: امام خمینی(ره) نیز اینچنین بوده و هیچ ترسی از دشمنان نداشته و به مسیر خود ایمان و یقین کامل داشت و بنابراین هم به توحید و هم به راه و هدفی که انتخاب کرده بود اعتقاد راسخ داشته است.

وی تصریح کرد: همچنین امام خامنه‌ای در فرمایشات امروز خویش فرمودند که جبهه حق و باطل از ابتدای خلقت همواره در مقابل هم بودند و نباید دشمن را فراموش کرد و اگر کسی از این مسئله غفلت کند که حق و باطل همواره با هم درگیر بوده و در حال مبارزه با هم هستند، ضرر می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی گفت: از همان ابتدا مومنان در راه خدا و کافران در راه باطل جنگ می‌کنند و همواره نیز درگیر هم هستند و بنابراین رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند نباید این موضوع فراموش شود و با عقب‌نشینی موضعی، گمان کنید که دشمنی دشمنان کاهش می‌یابد همچنان که در دولت‌های گذشته، برخی در برابر آمریکا عقب‌نشینی کردند و آنان نیز نه تنها دشمنی‌شان کمتر نشد بلکه دشمنی خود را نیز بیشتر کردند.

وی افزود: امام خامنه‌ای همچنین امروز در فرمایشات خویش فرمودند که دشمن دست بردار نیست تا ملت ایران را به پیش از انقلاب بازگردانند تا ملت برای کمک گرفتن در برابر دشمنان دست دراز کنند اما باید به صورت محکم در برابر آنها مقابله کرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه تصریح کرد: هم‌اکنون وظیفه تمام ملت، تقویت ایمان و امید است چون دشمن تمام تلاش و هجمه‌اش بر این است که ایمان و امید را در جامعه تضعیف کند و تمامی پیشرفت‌ها و کمالات و افتخاراتی که نظام جمهوری اسلامی و مردم در این بیش از ۴۰ سال به دست آورده‌اند بی‌ارزش جلوه می‌دهد و مشکلات جزئی را بزرگنمایی می‌کند تا امید و ایمان را از مردم بگیرد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdch6mnmq23nw-d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما