کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

معرفی کتاب تقریب|

کتاب «خلفای پیامبر اعظم(ص)»

16 خرداد 1402 ساعت 13:12

کتاب «خلفای پیامبر اعظم(ص)»، تألیف احمد علی طاهری ورسی با موضوع اهل بیت(ع) در 392 صفحه از سوی انتشارات بوستان کتاب منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.


به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب،کتاب «خلفای پیامبر اعظم(ص)»، تألیف احمد علی طاهری ورسی با موضوع اهل بیت(ع) در 392 صفحه از سوی انتشارات بوستان کتاب منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

 عقل انسان حکم می‌‏کند که درباره مرجع دینی بعد از پیامبر(ص) تحقیق کرده و بررسی کند که قول و گفتار چه کسی یا کسانی کاشف از اراده تشریعی خداوند و بیانگر سنت رسول خدا(ص) است؟ تا دستورهای دینی خود را از او بگیرد که از گروه ناجیه باشد.

کتاب «خلفای پیامبر اعظم(ص)»، کاوشی است برای شناخت و معرفی مرجع دینی مسلمانان بعد از رسول خدا(ص) که در روایات متواتری از آن بزرگوار، همه محدثین، صاحبان صحاح و سنن مذاهب اسلامی نقل کرده‌‏اند؛ مبنی بر این که «خلفای بعد از من، دوازده نفر قریشی هستند که وظایف مرا انجام می‏‌دهند».

نویسنده در این کتاب کوشیده است تا نظریات دانشمندان اسلامی را در بیان مصداق این روایات به صورت تطبیقی ارزیابی و بررسی کند و با توجه به قرائن و شواهد موجود در همین روایات و روایات دیگر، افرادی که می‌‏توانند مصداق این روایات باشند معرفی کند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 595847

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/595847/کتاب-خلفای-پیامبر-اعظم-ص

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com