تاریخ انتشار۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب : 595888

حجت الاسلام «سیدسعید آزادموسوی»مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی شد

حجت‌الاسلام «سیدسعید آزاد موسوی» امروز در مراسمی به عنوان مدیر جدید مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی به جای حجت الاسلام عسگر فعال‌آذر معرفی شد.
حجت الاسلام «سیدسعید آزادموسوی»مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی شد
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در مراسم تکریم و معارفه مدیر جدید مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با مجاهدت‌های بسیار زیاد رهبر کبیر انقلاب اسلامی اظهار داشت: ایشان فرمودند امام خمینی(ره) ایمان به خدا، راه، هدف و ایمان به مردم و همچنین امید به پیروزی انقلاب اسلامی و رسیدن به اهداف را داشت.

وی تصریح کرد: همچنین امام خامنه‌ای فرمودند که ما نیز باید بدین گونه باشیم و ایمان را در خود و جامعه تقویت کرده و امید نیز رمز موفقیت است و پیامبر اسلام(ص) همین دو مسئله را مدنظر داشت که توانست در خفقان دوران جاهلیت، اسلام را به پیروزی برساند.

نماینده‌ ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: پیامبر(ص) به چیزی که بر وی نازل شده و به مسیر خود بسیار امیدوار بود و بدان ایمان داشت و همه مومنان و اصحاب پیامبر(ص) نیز ایمان قوی و محکمی داشتند و خدا امید را به آنها ارزانی کرده بود.

وی بیان کرد: اصحاب پیامبر(ص) چنان به نصرت الهی امید داشتند که براساس قرآن کریم، زمانی که به آنها گفتند همه بر علیه شما جمع شدند نه تنها نترسیدند بلکه ایمانشان اضافه شد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: مقام معظم رهبری همچنین در فرمایشان اخیر خویش فرمودند که از ابتدا میان حق و باطل، جدال است و همواره این دو جبهه در کنار یکدیگر هستند و این مسیر همچنان ادامه دارد و باید آن را با قدرت و همبستگی ادامه دهیم و پیروزی برای مسلمانان است و اگر دین خدا را یاری کنیم بی‌شک نصرت الهی شامل حالمان می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به تکریم حجت الاسلام فعال‌آذر تصریح کرد: از همان ابتدا که حجت الاسلام عسگر فعال‌آذر مسئولیت مرکز اسلامی استان را بر عهده گرفت تمام تلاش خود را برای وحدت علمای شیعه و سنی و مردم این استان به کار بست و هم افزایی و همگرایی افزایش یابد و خوشبختانه در این زمینه نیز موفق بوده است.

نماینده‌ ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: خوشبختانه بزرگان اهل‌سنت نیز به این مسئله کمک کردند و موفقیت‌های بسیار خوبی را به دست آوردند.

وی اظهار داشت: امید است که همه دست به دست هم دهند تا این اخوت، برادری و اتحادی که میان مذاهب اسلامی و حتی صمیمیتی که میان ادیان مختلف است ادامه یافته و عمیق‌تر و گسترده‌تر شود.

به گزارش خبرگزاری تقریب، در این مراسم از تلاش و فعالیت‌های حجت الاسلام «عسگر فعال آذر» تجلیل و حجت الاسلام «سید سعید آزاد موسوی» به عنوان مسئول جدید معرفی شد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcaamnma49noa1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما