تاریخ انتشار۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۵
کد مطلب : 595914
آیت الله مصطفی علما:

«تربیت» در ادیان الهی به عنوان یکی نیازهای جامعه معرفی شده است

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: در تمامی ادیان الهی و آسمانی تربیت انسان یکی از ملزومات و نیازهای اجتماع معرفی شده است، بنابراین همه ما در بحث تربیت مسئول هستیم.
«تربیت» در ادیان الهی به عنوان یکی نیازهای جامعه معرفی شده است
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، مراسم اختتامیه دوره های تخصصی مشاوران خانواده در حوزه ازدواج درمانی و تربیت کودک و نوجوانان امروز در حسینیه امام خمینی (ره) کرمانشاه برگزار شد.
 
آیت الله مصطفی علما در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: دین اسلام توجه ویژه‌ای به موضوع تربیت و آموزش فرزندان در جامعه دارد و از سوی دیگر در احادیث و روایات بسیاری از ائمه اطهار علیهم السلام درباره اهمیت تربیت اشاره شده است.
 
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: موضوع تربیت در قرآن جایگاه بسیار ویژه ای دارد به طوری که در بسیاری از آیات قرآن به این امر تأکید شده است.
 
امام جمعه کرمانشاه در ادامه سخنان خود عنوان کرد: امام خمینی رضوان الله تعالی علیه با داشتن تربیت اسلامی و قرآنی توانستند انقلاب اسلامی را تشکیل دهند و نیز شاگردان بسیاری در مکتب ایشان درس تربیت و اخلاق را فراگرفتند.
 
آیت الله علما در ادامه سخنان خود عنوان کرد: هرچه درباره تربیت گفته شود و کار انجام شود باز هم با باید احساس کرد که کاری انجام نگرفته است زیرا تربیت اساس و پایه جامعه اسلامی است.
 
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: در تمامی ادیان الهی و آسمانی تربیت انسان یکی از ملزومات و نیازهای اجتماع معرفی شده است، بنابراین همه ما در بحث تربیت مسئول هستیم.
 
آیت الله علما خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ۲۴ مورد درباره سبک زندگی اسلامی ایرانی توصیه دارند و در این باره سخنان مهم ایراد فرموده اند بنابراین ما هم باید به این امر به خوبی پایبند باشیم و بتوانیم فرمایشات معظم له را به معنای واقعی کلمه در جامعه اسلامی پیاده کنیم.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdca6mnmy49noo1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما