تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۶:۲۵
کد مطلب : 595936

دیدار و گفت وگوی مدیر حوزه‌های علمیه با مراجع تقلید عراق

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در سفر به نجف اشرف به آیات عظام سیستانی و بشیر نجفی از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار و گفت وگوی مدیر حوزه‌های علمیه با مراجع تقلید عراق
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله سیدعلی سیستانی در ملاقات آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه با وی ضمن استماع برخی از آخرین برنامه های حوزه علمیه قم و حوزه های علمیه ایران، رهنمودهای لازم را ارائه و برای توفیق و سربلندی حوزه های علمیه دعا کرد.

وی ضمن تذکر و یادآوری تاریخ معنوی و مذهبی شهر مقدس قم، توصیه هایی در خصوص حفظ و ارتقای ابعاد عبادی و معنوی قم ارائه و بر صیانت از جایگاه و شئون روحانیت تأکید کرد.

مرجع تقلید شیعیان جهان ارتباط قوی روحانیت و مردم را بسیار مهم و توسعه و تعمیق آن را ضروری دانست.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه ایران نیز در ابتدای این ملاقات صمیمانه از توجه و اهتمام ایشان نسبت به مسائل حوزوی و برخی از طرح‌های کلان دفتر ایشان در قم، از جمله تأسیس کتابخانه جامع تخصصی، ساخت بیمارستان فوق تخصصی و خدمات درمانی به مردم و طلاب حوزه علمیه شهر مقدس قم تقدیر و تشکر کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه آمارها و گزارش‌هایی از طلاب، اساتید، مراکز و موسسات حوزوی و دروس سطوح عالی ارائه کردند و به ویژه درباره دروس خارج در استان ها، کتاب ها و تحقیقات فقه معاصر و ورود در برخی از عرصه ها و رشته های جدید مورد نیاز جامعه و کشور و عرصه بین الملل توضیحاتی را تقدیم کرد.

پیش از این ملاقات، مدیر حوزه های علمیه کشور با سید محمدرضا سیستانی، فرزند آیت الله سیستانی دیدار و نسبت به مسائل مرتبط با حوزه های علمیه نجف و قم گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه همچنین در ادامه سفر به نجف با حضرت آیت الله بشیر نجفی از مراجع نجف اشرف دیدار کرد.

آیت الله بشیر نجفی در این دیدار به مهم ترین دستاوردهای علمی و دستاوردهای حوزه های علمیه گوش فرا دادند و از زحمات و کارهایی که پس از هجمه های فجیع ظالمان و زورگویان علیه حوزه های علمیه، در حفظ میراث انجام شده، تشکر و قدردانی کردند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcexn8npjh8ooi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما