تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۸:۵۳
کد مطلب : 595945

تدوین ۱۸ برنامه همکاری میان حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان کردستان/ تاکید بر بهره گیری از ظرفیت همکاری حوزه‌های علمیه اهل سنت

نشست سالانه کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش کردستان در شهرستان مریوان برگزار شد.
تدوین ۱۸ برنامه همکاری میان حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان کردستان/ تاکید بر بهره گیری از ظرفیت همکاری حوزه‌های علمیه اهل سنت
‍به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب،حجت الاسلام و المسلمین  حمید نیکزاد مشاور وزیر و دبیر ستاد کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در نشست سالانه کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش کردستان که در محل خانه معلم شهر مریوان و با حضور نماینده ولی فقیه، مسئولان استانی وشهرستان برگزار شد؛ اظهار داشت: جهت دهی فرهنگی به جوانان و نوجوانان می بایست برگرفته از کلام قرآن باشد چرا که فضای تحمیل شده بر ما برابر نیست و دشمن به صورت مداوم مشغول برنامه ریزی بر روی نیازهای انسان است.
 
نیکزاد در ادامه آموزش و پرورش را یک نهاد عمومی برشمرد و افزود: دستگاه تعلیم و تربیت در راستای ادای وظایف خویش به کمک سایر دستگاه‌ها نیاز دارد و در این راستا نیز حوزه های علمیه وظیفه تأمین نیروهای متخصص و به روز را برای آموزش و پرورش دارد.
 
وی برگزاری منظم جلسات کمیته های همکاری حوزه و آموزش و پرورش را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: می توان از ظرفیت همکاری حوزه‌های علمیه اهل سنت و وزارت آموزش و پرورش در راستای طرح امین بیش از گذشته بهره برد.
 
دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب در مورد کار پرورشی جذاب در مدارس، به طرح محراب، پیوند مدرسه و مسجد و نیز استفاده از فضای مساجد و درس آموزی قرآن پرداخت و گفت: می توان با برنامه ریزی از فرصت ایام تابستان برای آموزش روان‌خوانی و روخوانی معلمین خصوصاً در مقطع ابتدایی بهره برد.
 
حجت‌الاسلام حمید نیکزاد تربیت را بر مبنای فرمایش امام خمینی (ره) غایت ارسال رسل خواند و همکاری حوزه علمیه در راستای تربیت بخشی از نیروهای آموزش و پرورش را مهم ارزیابی کرد.
 
نیکزاد پرداختن به تاکید رهبر انقلاب در زمینه کار پرورشی جذاب را لازمه برنامه ریزی های آموزش و پرورش توصیف کرد و گفت: مشکل ما این است که کار پرورشی در سطح ستاد و اداره کل و ادارات محدود می شود و آن چنان که باید به مدارس نمی رسد.
 
وی از تدوین ۱۸ برنامه همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در سطح صف خبر داد و افزود: امروز باید از همه ابزارهای نوین در امر تربیت و پرورش کودک و نوجوان به نحو بهینه استفاده کنیم.
 
انتها پیام/
https://taghribnews.com/vdceen8nnjh8ooi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما