تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۸:۵۵
کد مطلب : 595947

دیدار مدیر حوزه های علمیه با آیت الله سیستانی

مدیر حوزه‌های علمیه در جریان سفر به عراق با حضور در شهر نجف اشرف با آیت الله سیستانی از مراجع تقلید شیعیان دیدار و گفتگو کرد.
دیدار مدیر حوزه های علمیه با آیت الله سیستانی
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در سفر به عراق با حضور در شهر نجف اشرف با آیت الله سید علی سیستانی دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله سیستانی مرجع تقلید شیعیان در ملاقات مدیر حوزه‌های علمیه، ضمن استماع برخی از آخرین برنامه‌های حوزه علمیه قم و حوزه‌های علمیه ایران، رهنمودهای لازم را ارائه کرده و برای توفیق و سربلندی حوزه‌های علمیه دعا کردند.

وی ضمن تذکر و یادآوری تاریخ معنوی و مذهبی شهر مقدس قم، توصیه‌هایی در خصوص حفظ و ارتقای ابعاد عبادی و معنوی قم فرمودند و بر صیانت از جایگاه و شئون روحانیت تأکید داشتند.

مرجع بزرگ جهان تشیع ارتباط قوی روحانیت و مردم را بسیار مهم و توسعه و تعمیق آن را ضروری دانستند.

آیت الله اعرافی در ابتدای این ملاقات صمیمانه از توجه و اهتمام آیت الله سیستانی نسبت به مسائل حوزوی و برخی از طرح‌های کلان دفتر ایشان در قم، از جمله تأسیس کتابخانه جامع تخصصی، ساخت بیمارستان فوق تخصصی و خدمات درمانی به مردم و طلاب حوزه علمیه شهر مقدس قم تقدیر و تشکر کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور، آمارها و گزارش‌هایی از طلاب، اساتید، مراکز و مؤسسات حوزوی و دروس سطوح عالی و به ویژه درباره دروس خارج در استان‌ها، کتاب‌ها و تحقیقات فقه معاصر و ورود در برخی از عرصه‌ها و رشته‌های جدید مورد نیاز جامعه و کشور و عرصه بین الملل توضیحاتی را ارائه کرد.


انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcgtn9nuak9yy4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما