تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب : 595994

آیین اختتامیه ششمین جشنواره مولودی خوانی رضوی(هه تاو) در سنندج برگزار شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در ششمین جشنواره مولودی خوانی رضوی «هه تاو» گفت: مردم کردستان به عشق و علاقه وافری که به امام رضا (ع) دارند اکثرا روی فرزندانشان اسم رضا را می گذارند.
آیین اختتامیه ششمین جشنواره مولودی خوانی رضوی(هه تاو) در سنندج برگزار شد
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، علی اصغر دریایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در ششمین جشنواره مولودی خوانی رضوی «هه تاو» که با حضور رشیدی پور معاون توسعه مدیریت ومنابع استانداری کردستان و جمع کثیری از مردم و عاشقان حضرت محمد(ص) و اهل بیت آن حضرت در مجتمع فرهنگی وهنری فرج سنندج برگزار شد، گفت: مردم کردستان به عشق و علاقه وافری که به امام رضا(ع) دارند اکثرا روی فرزندانشان اسم رضا را می گذارند.

وی افزود: اسم رضا(ع) بنا به ویژگی های خاص و با مسمای آن، آرامش و آسایش بی نظیری به انسان وارد می کند.

علی اصغر دریایی اضافه کرد: کسانی که از استان‌کردستان به زیارت مرقد امام رضا(ع) مشرف شده اند بلااستثنا با خشنودی خاصی برگشته اند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کردستان تصریح کرد: خواهر امام رضا (ع) در سنندج میعادگاه عاشقان آن حضرت در این دیار نشان و بوی شفابخشی امام هشتم را با خود دارد.

وی ضمن اشاره به برنامه های دهه کرامت در استان‌کردستان عنوان کرد: این جشنواره در راستای سری برنامه های بیستمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در سراسر کشور و چندین کشور خارجی برگزار می شود و هدف از برگزاری آن تزکیه نفس و تقویت اخلاق است.

دریایی برگزاری این جشنواره های معنوی را بهانه ای بسیار قوی برای با هم بودن و تزکیه نفس و زنده کردن اخلاق اسلامی در میان مردم دانست.

پایان بخش این برنامه معنوی که با استقبال بی نظیر مردم شهر سنندج مواجهه شد، تجلیل و قدردانی از تعداد 10 نفر از دراویش پیشکسوت عرصه مولودی خوانی و دف نوازی شهر سنندج بود.


انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdci3waw5t1a332.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما