کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

کنعانی خطاب به بلینکن:

در تقویت توان بازدارندگی و حفاظت از حقوق و امنیت خود تردید نمی کنیم

17 خرداد 1402 ساعت 13:48

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اتهام زنی‌های بی اساس وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: در تقویت توان بازدارندگی و حفاظت از حقوق و امنیت خود تردید نخواهیم کرد.


به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، اظهارات بی پایه و اساس آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا و اتهامات بی اساس علیه ایران در نشست سالانه آیپک واکنش ایران را به همراه داشت.

در همین خصوص، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در این نشست گفت: وزیر امور خارجه دولت آمریکا در استمرار حمایت همه جانبه کشورش از رژیم آپارتاید صهیونیستی، اظهارات بی پایه و اساسی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.

 آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه ۱۵ خرداد ماه در نشستی با حضور اعضای «آیپک» برای جلب توجه اعضای این لابی صهیونیستی به تکرار ادعاهای همیشگی علیه ایران پرداخت. 

بلینکن همچنین در این نشست بار دیگر عنوان کرد که «همه گزینه‌ها علیه ایران روی میز است».

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در این باره افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره تأکید کرده است که حمایت از ملت فلسطین در راستای حمایت از مظلوم و جنبش‌های آزادیبخش و مبتنی بر حمایت از حق تعیین سرنوشت، نفی اشغالگری و مبارزه با آپارتاید است.

آنتونی بلینکن در نشست آیپک طی سخنانی بر تعهد آمریکا به امنیت رژیم صهیونیستی تأکید کرد و گفت: تعهد ایالات متحده به امنیت اسرائیل «آهنین» و غیر قابل مذاکره است.

ناصر کنعانی همچنین با تأکید بر اینکه تهدید به توسل به زور توسط آمریکا علیه سایر دولت‌ها، خلاف حقوق بین‌الملل به ویژه مفاد منشور ملل متحد است، خاطرنشان کرد: بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران در تقویت توان بازدارندگی و نیز حفاظت از حقوق و امنیت خود تردید نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه به مقامات آمریکایی توصیه کرد از اتهام زنی‌های بی‌پایه و اساس به جمهوری اسلامی ایران پرهیز کرده و در تداوم سیاست‌های غیرقانونی و شکست خورده خود نسبت به ایران تجدیدنظر کنند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 596008

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/596008/تقویت-توان-بازدارندگی-حفاظت-حقوق-امنیت-خود-تردید-نمی-کنیم

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com