تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب : 596020

هلاکت شمار زیادی از عناصر داعش در عراق/ فرمانده داعش در پاکستان کشته شد

یکی از فرماندهان سازمان حشد الشعبی عراق اعلام کرد که تلاش نیروهای اطلاعاتی این سازمان موجب هلاکت نیمی از عناصر گروه تروریستی داعش در استان‌های دیاله، صلاح الدین و کرکوک شد.
هلاکت شمار زیادی از عناصر داعش در عراق/ فرمانده داعش در پاکستان کشته شد
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «محمد التمیمی» از فرماندهان سازمان حشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق، اظهار داشت: «نیمی از عناصر گروه تروریستی داعش که در حملات هوایی در سه استان عراق به هلاکت رسیدند، نتیجه تلاش اطلاعاتی حشدالشعبی بوده است. سیستم اطلاعاتی حشد الشعبی در استان‌های دیاله، صلاح الدین و کرکوک بسیار فعال است و از طریق تحقیق درباره اقدامات هسته‌های خفته داعش به نتایج مهمی دست یافته است.»
 
این فرمانده حشد الشعبی افزود: «۵۰ درصد از عناصر تروریستی داعش که در حملات هوایی در استان‌های یاد شده به هلاکت رسیدند، نتیجه تلاش‌های سیستم اطلاعات حشد الشعبی بود که با هماهنگی بسیار خوب با سایر تشکیلات نظامی عراق برای تعقیب باقی مانده‌های تروریست‌های داعش در بیشتر مناطق عراق انجام شد.»
 
وی افزود: «برای انجام عملیات علیه عناصر داعش در مناطق صعب‌العبور به همکاری و دخالت نیروی هوایی نیاز بود که پس از هماهنگی با این نیرو و انجام حملات هوایی ضربات سختی به تروریست‌های داعش در این استان‌ها وارد شد.»
 
التمیمی اظهار داشت: «در سه ماهه اول سال جاری میلادی بیش از ۵۰ تروریست که ۹ نفر آن‌ها فرمانده این گروهک بودند، در استان‌های دیاله، صلاح الدین و کرکوک کشته شدند. ۲۲ نفر از این تروریست‌ها در استان دیاله به هلاکت رسیدند.»
 
به گفته وی تیپ‌هایی از حشد الشعبی در استان‌های دیالی، صلاح الدین و کرکوک مستقر هستند و وظایف امنیتی مهمی را در مبارزه با تروریسم برعهده دارند.
 
عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.
 
همچنین رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند که عملیات نیروهای دایره مبارزه با تروریسم و پلیس در مناطق پیشاور، باجور و سوات واقع در شمال غرب این کشور منجر به کشته شدن ۵ تروریست شد.
 
دایره مبارزه با تروریسم در پاکستان اعلام کرد که یک فرمانده گروه تروریستی داعش که برای سر وی ۲ میلیون روپیه (حدود ۶ هزار و ۵۰۰ دلار) قیمت مقرر شده بود، در عملیات نیروهای امنیتی شناسایی و طی درگیری کشته شد.
 
دایره مبارزه با تروریسم در ایالت پنجاب پاکستان اواسط ماه گذشته نیز از بازداشت ۱۱ نفر از عناصر گروه‌های تروریستی داعش و القاعده خبر داد، درحالی که نهادهای امنیتی این کشور همچنان منکر هرگونه حضور فیزیکی یا سازماندهی شده داعش در پاکستان هستند.
 
پاکستان نیز از اوایل سال جاری میلادی و همچنین در سال گذشته (۲۰۲۲) شاهد افزایش فوق‌العاده حوادث تروریستی در داخل در مقایسه با سال‌های قبل بود.

گروه‌های تروریستی داعش و تحریک طالبان به عنوان عوامل اصلی خشونت‌های ۲۰۲۲ در پاکستان شناخته شده‌اند.
 
https://taghribnews.com/vdcj8meiyuqehyz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما