تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب : 596034

لغو مجوز یک مدرسه به دلیل حمایت از حجاب در هند

دولت هند مجوز یک مدرسه خصوصی در منطقه داموه را به اتهام اجبار دانش‌آموزان به استفاده از حجاب لغو کرد.
لغو مجوز یک مدرسه به دلیل حمایت از حجاب در هند
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، به دنبال سلسه اقدامات سرکوبگرایانه علیه اقلیت‌ها به ویژه مسلمانان، دولت هند در ایالت مادیا پرادش مجوز فعالیت یک مدرسه خصوصی در منطقه داموه در این ایالت را به خاطر داشتن دانش‌آموزان محجبه لغو کرد.

این اقدام بعد از انتشار پوستری برای تبریک به دانش‌آموزان ممتاز در امتحانات توسط دبیرستان گانگا جامونا در مقطع متوسطه دوم انجام شد که این پوستر، شامل تصاویری از دانش‌آموزان محجب بود.

در همین راستا گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است که دولت ایالت مادیا پرادش در سی و یکم ماه مه دستور تحقیق درباره این قضیه را صادر کرد.

از سوی دیگر گروه‌های افراطی هندو خواستار لغو مجوز فعالیت این مدرسه شده و ادعا کرده بودند که مدرسه دختران جوان غیرمسلمان را وادار به داشتن حجاب کرده بود.

این در حالی است که بر اساس این گزارش هیچ کدام از خانواده‌های دانش‌آموزان این مدرسه شکایتی در خصوص حجاب دانش‌آموزان نداشتند.

با این وجود اداره آموزش و پرورش ناحیه مدرسه مجوز فعالیت آن را در حالی که ۱۲۰۸ دانش‌آموز در آن تحصیل می‌کنند، لغو کرد و در بیانیه‌ای که به مدرسه نیز ابلاغ کرده آورده است: مشخص شده است که مدرسه گانگا جامونا در  داموه  استانداردهای تعیین شده توسط وزارت آموزش و پرورش ایالتی مطابقت ندارد و بر این اساس تصمیمی گرفته شده است که مجوز آن فوراً لغو شود.

فرماندار ایالت مادیا پرادش می‌گوید که مؤسساتی که به سیاست آموزش مورد تصویب دولت نارندرا مودی پایبند نیستند اجازه فعالیت نخواهند داشت.
 
https://taghribnews.com/vdcexp8nejh8o7i.b9bj.html
مرجع : الفتح
نام شما
آدرس ايميل شما