کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نماینده ولی فقیه در هرمزگان:

ساختارهای پژوهشی و جریان فکری مبتنی بر نظام تشکیلاتی مایه امید آفرینی است

17 خرداد 1402 ساعت 17:14

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اعلام آمادگی برای کمک به تقویت پژوهش در مدارس هرمزگان، گفت: ساختارهای پژوهشی و جریان فکری مبتنی بر نظام تشکیلاتی مایه امید آفرینی است


به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در نشست با حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی معاون پژوهش حوزه های علمیه کشور و هیئت همراه و حجت الاسلام والمسلمین نادر حقیقی مدیر حوزه علمیه استان که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: در سطح مدارس هرمزگان فعالیت های موثری اتفاق افتاده و با جدیت و تلاش مدیر حوزه علمیه هرمزگان جایگاه پژوهش در استان ارتقا یافته است.

وی افزود: امروز در حوزه علوم انسانی و دینی به فهم متقابل جامعه و نهادهای حوزوی نیازمند هستیم تا مشکلات را احصا و بر اساس آن پاسخگوی مسائل روز جامعه باشد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان بیان کرد: در گذشته بزرگان حوزه تربیت را همراه با آموزش عجین می دانستند که صحیح است، اما کافی نبود و در دل آموزش پژوهش ایجاد شود و اساتید به صورت انفرادی طلبه جذب پژوهش می کردند که باز نیاز بیشتر احساس می شد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده ادامه داد: ما امروز نیازمند برنامه ریزی آموزشی دقیق و متناسب با نیازهای جامعه هستیم که باید به سمت پژوهش سوق یابیم و پژوهش را که مظلوم واقع شده به دغدغه طلاب تبدیل کنیم.
 
وی عنوان کرد: در طول سالیان گذشته عمدتاً کارهای پژوهشی انفرادی بوده و کار دست جمعی و نظام مندی در پژوهش روبرو نیستیم و اگر اینگونه بود الان شاهد میراث فرهنگی و دینی بیشتری روبرو بودیم.
 
امام جمعه بندرعباس یادآور شد: عرصه پژوهش کار تشکیلاتی بیشتر را برای طلاب به ارمغان می آورد و برای محصولات علمی حوزوی رشد بیشتر و ارزشمندی را به همراه دارد.

انتهای پیام/
 
 


کد مطلب: 596038

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/596038/ساختارهای-پژوهشی-جریان-فکری-مبتنی-نظام-تشکیلاتی-مایه-امید-آفرینی

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com