تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۱
کد مطلب : 596043

آیت الله فیاض خواستار همکاری حوزه های علمیه قم و نجف شد

آیت الله فیاض ضمن بیان اینکه حوزه علمیه نجف با پایداری هویت خود را حفظ کرده است، خواستار همکاری حوزه های علمیه قم و نجف شد.
آیت الله فیاض خواستار همکاری حوزه های علمیه قم و نجف شد
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه و هیأت همراه با حضور در بیت آیت الله اسحاق فیّاض، از مراجع نجف اشرف، با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، آیت الله فیاض حوزه های علمیه را مایه حفظ شیعیان و مسلمانان در طول تاریخ دانستند و به ویژه حوزه علمیه نجف را حافظ کیان اسلامی کشور عراق در سالیان متمادی اختناق و ظلم بعثی ها برشمرد.

ایشان در ادامه، ظلم بعثی ها و صدام علیه حوزه های علمیه را در طول تاریخ کم نظیر تلقی کرده و گفت: حوزه علمیه نجف با مقاومت و پایداری، هویت خود را حفظ نموده و در خلال سالهای اخیر، رشد مناسبی پیدا کرده است.

وی توجه به دشمنان و توطئه های آنان را برای حوزه های علمیه و همکاری حوزه های علمیه دنیای اسلام و به ویژه حوزه علمیه قم و نجف را ضروری دانست.

آیت الله فیّاض ضمن استماع گزارش برخی از فعالیت های حوزه های علمیه ایران، از مطالعات عرصه های فقه معاصر تقدیر کرد و پاسخگویی حوزه های علمیه به نیازهای جامعه اسلامی، به ویژه نظام اسلامی در ایران را با اهمیت توصیف کرد.

در ابتدای دیدار نیز آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور تعدادی از کتب جدید الانتشار در زمینه فقه معاصر را به ایشان اهدا کرده و گزارشی از برنامه ها و فعالیت های فعلی حوزه های علمیه ارائه کرد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdceep8nxjh8o7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما