کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه کشور :

پژوهش ابزاری برای درگیر کردن ذهن طلاب در فراگیری علوم است

19 خرداد 1402 ساعت 8:30

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه کشور گفت: پژوهش ابزاری بسیار مناسب برای درگیری ذهنی طلاب برای فراگیری علوم پایه حوزوی است و در سطوح بالا نیز با یک رویکرد تخصصی محور، نقش ایفا می‌کند.


به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی در جمع اساتید و طلاب مدرسه علمیه ولیعصر (عج) رودان، اظهار داشت: در این جهان پر از هیاهو و تظاهر که محل جلوه‌گری افراد پر شماری است، باید خدا را شاکر باشیم که جلوه دین و حضرت حجت (عج) ما را جذب کرد.
 
وی خطاب به طلاب یادآور شد: در این مسیر ثابت قدم باشید و با آگاهی و درایت راه را طی نماید، چه بسا افراد مختلفی در همین مکان‌ها رشد یافتند و انسان‌های بزرگ و تأثیر گذاری برای جامعه شدند و به‌عکس افرادی که گمراه شدند و به بیراهه رفتن.
 
معاون پژوهش حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه با عزم و اراده و طهارت و نیات صادقانه، ظرف وجودی خود را گسترش دهید، عنوان کرد: هر اندازه ظرف وجودی شما گسترده‌تر باشد در جامعه موثرتر خواهید بود و فیض الهی بیشتری نصیب شما خواهد شد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی خاطرنشان کرد: در مسیر علم و دانش هر اندازه موفق شوید، می‌توانید انسان‌های بیشتری را هدایت و به مسیر بندگی خدا متصل کنید و از این طریق کارآمدی حوزه‌های علمیه در سطح جامعه نیز بیشتر خواهد شد.
 
وی یادآور شد: برای اینکه مثمر باشید، باید پایه و ریشه خود را مستحکم کنید، ریشه یک طلبه علوم پایه دروس است و این علوم زمینه ساز و روش برای اجتهاد و پاسخگویی به نیازهای جامعه است.
 
معاون پژوهش حوزه‌های علمیه کشور تأکید کرد: به علوم پایه در سطوح یک و دو مسلط شوید و با دیدگاهی عمیق درگیری ذهنی با این علوم داشته باشید، چرا که پژوهش می‌تواند در این راستا مکمل بسیار مناسبی برای عمق مطالب در ذهن طلبه ایجاد کند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی اظهار کرد: پژوهش ابزاری بسیار مناسب برای درگیری ذهنی طلاب برای فراگیری علوم پایه حوزوی است و در سطوح بالا نیز با یک رویکرد تخصصی محور نقش ایفا می‌کند.
 
وی تصریح کرد: در مطالعه پژوهش و تحقیق مهمترین مکمل برای آموزش است که محتوای آن از دل همین کتب درسی استفاده می‌شود و از نظام انفعال در کلاس خارج می‌شوید و به یک عنصر خلاق تبدیل می‌شوید.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 596121

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/596121/پژوهش-ابزاری-درگیر-کردن-ذهن-طلاب-فراگیری-علوم

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com