تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب : 596154

هیچ تقریبی در دنیا به حج نمی‌رسد/موسم حج محور اتحاد مسلمانان

امام جمعه موقت اهل‌سنت ارومیه با اشاره به اینکه حج، مسئله تقریب است و تمامی مسلمانان دنیا اعم از هر نژاد، مذهب و هر دینی کنار هم جمع می‌شوند گفت: بی‌تردید این تقریب بسیار بزرگ است و هیچ تقریبی در دنیا به حج نمی‌رسد.
هیچ تقریبی در دنیا به حج نمی‌رسد/موسم حج محور اتحاد مسلمانان
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا عبدالکریم کوه‌جویی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با اشاره به حکمت‌های حج اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم فرمود حج و عمره را به خاطر خدا به جای آورید.

وی تصریح کرد: حج بر مسلمانان واجب شده است و هر کس حج کند و عمل غیرشرعی انجام ندهد و فسق و فجور نکند، مانند روزی که از مادرش متولد شده باشد البته نباید مسلمان دست به حق الناس زند و همچنین پیامبر(ص) فرمود اگر مسلمان حج قبولی انجام دهد بهشت بر او واجب می‌شود.

امام جمعه موقت اهل‌سنت ارومیه گفت: علاوه بر آن خداوند متعال در قرآن کریم فرمود حج بر کسانی که قدرت بدنی و مالی داشته باشند واجب است.

وی افزود: در موسم حج که محور اتحاد و وحدت برای مسلمانان است مسلمانان تمامی نقاط دنیا کنار یکدیگر جمع شده تا امور دین و دنیای خود را به یکدیگر معرفی کنند و علیه کفر جهانی متحد شوند.

ماموستا کوه‌جویی بیان کرد: همچنین در موسم حج تمامی مسلمانان برای اتحاد و حفظ ممالک اسلامی با یکدیگر آشنا می‌شوند.

وی با اشاره به لزوم مهربانی بر اهل حرمین در موسم حج گفت: باید حجاج بر اهل حرمین بسیار مهربان باشند و بدگویی نکرده و محبت داشته باشند و از سوی دیگر باید همه قیامت را به چشم خود دیده و از مسائل دنیوی دوری کند.

امام جمعه موقت اهل‌سنت ارومیه گفت: همچنین زمانی که حجاج در عرفه توقف می‌کنند باید بدانند که در قیامت نیز در حضور خداوند متعال برای پاسخگویی به اعمال و رفتار خود حاضر می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه حج، مسئله تقریب است و تمامی مسلمانان دنیا اعم از هر نژاد، مذهب و هر دینی کنار هم جمع می‌شوند بیان کرد: بی‌تردید این تقریب بسیار بزرگ است و هیچ تقریبی در دنیا به حج نمی‌رسد.

ماموستا کوه‌جویی در ادامه با ابراز خرسندی از شرایط رفاه حجاج ایرانی اظهار داشت: همه حجاج از لحاظ محل اقامت و حمل و نقل در رفاه هستند در حالی که سایر حجاج کشورهای اسلامی از این رفاه برخوردار نیستند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchm-nmk23nwzd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما