تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب : 596163
امام جمعه شهر آق قلا:

رهبر معظم انقلاب نابغه بی نظیر دوران است

امام جمعه اهل تشیع شهر آق قلا گفت: رهبر معظم انقلاب نابغه بی نظیر دوران، دست پرورده خاص امام عصر و شاگرد روح الله خمینی (ره) است.
رهبر معظم انقلاب نابغه بی نظیر دوران است
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام «سید ابوالفضل حسینی» در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته شهر آق قلا که با حضور مردم همیشه در صحنه و انقلابی این شهرستان در جوار مزار شهدای گمنام برگزار شد با اشاره به ۳۴ سال از رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، اظهار کرد: ایشان همچون یک ادیب برجسته در بین نویسندگان، خورشید محفل شاعران، استادی چیره دست در محفل قاریان و حافظان قرآن، تحلیلگر تاریخ اسلام و ملل در میان نخبگان، خبره در میان نظامیان و فرماندهان، پیر فرزانه ای در جمع اساتید، دانشجویان، طلاب و فناوران، فقیه در میان علما، خبرگان و صاحب نظران دینی داخلی و خارجی و پدری مهربان در جمع دختران تازه به سن تکلیف رسیده و فرزندان شهدا ظاهر می شوند.
 
به گفته وی؛ کمتر شخصیتی این جامعیت را دارا است که می تواند 34 سال بعد از رحلت امام، این انقلاب را در میان طوفان های سهمگین رهبری کند.
 
امام جمعه اهل تشیع شهر آق قلا سعادت فردی را وابسته به سعادت و خوشبختی جامعه دانست و گفت: مهمترین عامل سعادت جامعه و تضمین خوشبختی جامعه تقوای الهی است.
 
وی افزود: تقوا به معنای دوری از جامعه نیست که انسان خود را از محیط و عوامل گناه دور بدارد؛ بلکه انسان باید در روح خود حالت قوی ایجاد کند که او را مسئولیت اخلاقی بدهد و در هر شرایطی او را از انجام گناه باز دارد که عامل پیدایش آن اسلام و ایمان است.
 
به گفته وی؛ ایمان یک لغت یا کلمه نیست؛ بلکه یک حقیقت و باور قلبی است.
 
حجت الاسلام حسینی با اشاره به نشانه های انسان مومن، اظهار کرد: داشتن آرامش، حسن ظن، دارای هدف بودن،احساس ضعف نکردن، باحیا بودن، توجه داشتن به فرزندان، حس گریز از گناه و لذت معنوی داشتن از جمله این نشانه ها است.
 
وی ادامه داد: ایمان یک مجموعه و یک درختی است که میوه یقین و صبر و خوبی ها از آن می روید.
 
به گفته وی؛ انسان با ایمان در خانه‌اش فحاشی نمی کند، دروغ نمی‌گوید، بدقولی و بی انضباطی ندارد.
 
امام جمعه اهل تشیع شهر آق قلا با بیان اینکه تفاوت دیپلماسی عزت و ذلت در این است که غیر ممکن ها با اراده ملت هایی که در تبع اراده خداست محقق شدنی است، گفت: این روزها اتفاقات خوبی در سیاست داخلی و خارجی کشور در حال رخ دادن است.
 
وی افزود: خروج امارات از ائتلاف دریایی ضد ایرانی، انتخاب ایران به عنوان یکی از نواب رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تعاملات جدید میان ایران و عربستان، انتخاب ایران به عنوان گزارشگر کمیته خلع سلاح سازمان ملل،ریاست ایران بر کمیته اجتماعی شورای حقوق بشر سازمان ملل از اتفاقات خوب این روزها است که باعث ناراحتی و نا امیدی دشمنان انقلاب به ويژه رژیم صهیونیستی شده است.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdch--nmx23nwzd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما