کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

امام جمعه بندرعباس:

جامعه با مکتب امام راحل(ره) به سعادت می‌رسد

19 خرداد 1402 ساعت 16:13

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: جامعه با مکتب امام راحل(ره) جلو می‌رود و با این مکتب به سعادت خواهد رسید و بن مایه آن، ‌اسلام است.


به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام محمد عبادی زاده با اشاره به سخنان امام خامنه ای در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اظهار داشت: اگر مجموعه فرمایش‌های مقام معظم رهبری را از اول انقلاب تا کنون را گردآوری کنیم می‌توان مکتب امام راحل را از دل آن بدست آورد.

وی افزود: رهبری هر ساله در مراسم ارتحال بخش‌هایی از این مکتب را معرفی می‌کنند که امسال به موضوع امید به آینده اشاره کردند چونکه دشمن تلاش خود را بکار گرفته تا این امید را از جامعه اسلامی ایران بگیرد.

امام جمعه بندرعباس بیان داشت:‌ جامعه با مکتب امام راحل جلو می‌رود و با این مکتب به سعادت خواهد رسید و بن مایه آن، ‌اسلام است.
 
وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در بازار هم گفت: اسلام تاکید دارد بازار اسلامی باشد و حرص در سود را نهی و از کثرت طلبی و فزون طلبی در ثروت نهی می‌کند.
 
امام جمعه بندرعباس اشاره کرد:‌ بنابراین بازاریان در زمینه سود باید به مکفی بودن آن در زندگی توجه کنند، پیامبر اکرم (ص) همیشه جامعه را به سمت کفاف هدایت می‌کردند، سود کم انسان را به سمت زندگی مکفی هدایت می‌کند.

حجت الاسلام عبادی زاده گفت: کسب و کارهای کوچک و خانگی می‌توانند بخشی از مشکل بیکاری را حل کنند که باید بر روی این بخش سرمایه گذاری شده و برای مردم تسهیلات فراهم شود.

نماینده ولی فقیه درهرمزگان با اشاره به روز صنایع دستی، افزود: ظرفیت صنایع دستی هرمزگان هم در زمینه اقتصادی مورد غفلت قرار گرفته و این در شرایطی است که چند سال قبل یونسکو این شهر را به عنوان شهر خلاق صنایع دستی و خانگی معرفی کرد.

حجت الاسلام عبادی زاده با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای تبدیل کردن فرصت‌های دریا به فرهنگ عمومی جامعه، بیان کرد: باز هم براساس نگاه خوشبینانه می توان گفت میزان استفاده از این ظرفیت اقتصادی بزرگ به ۱۰ درصد هم نمی‌رسد و این درحالی است که بخش عمده نعمت‌های خداوند در دریا قرار دارد و باید از این ظرفیت بیشتر استفاده کرد.

انتهای پیام/
 
 


کد مطلب: 596168

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/596168/جامعه-مکتب-امام-راحل-ره-سعادت-می-رسد

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com