تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۵
کد مطلب : 596174
امام جمعه زاهدان:

مقام معظم رهبری مصداق بارز ایمان به خدا و امید به آینده هستند

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: مقام معظم رهبری مصداق بارز ایمان به خدا، باور به وعده‌های الهی و امید به آینده هستند.
مقام معظم رهبری مصداق بارز ایمان به خدا و امید به آینده هستند
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان گفت: یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی ادای حق حق‌داران مثل پدر و مادر و رعایت حرمت و گذشت در برابر آن‌هاست.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان گفت: یکی از راه‌های تحصیل تقوا و حفظ فرد و جامعه ایمان به خدا و وعده‌های الهی و امید دستیابی به پیروزی است.

آيت‌الله محامی با اشاره به برخی مناسبت‌های پیش رو عنوان کرد: سه‌شنبه۲۳ ذی‌القعده به روایتی شهادت امام رضا(ع) و چهارشنبه ۲۴ ذی‌القعده روز دحوالارض(روز گسترش سطح خشکی زمین از محل خانه کعبه) می‌باشد و یکی از اعمال این روزها زیارت امام رضا(ع) است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز چهاردهم خردادماه اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) نمونه‌های بارز، مصداق تام، مظهر کامل و تجسم ایمان به خدا و وعده‌های خداوندی، امید به آینده روشن، صبر و مقاومت، تلاش برای رسیدن به اهداف بلند و دستیابی به مقصود و پیروزی هستند که اگر مروری به تاریخ داشته باشیم روزهای پر فراز نشیبی از زحمات پیامبراکرم(ص) و ائمه اطهار( ع) را مشاهده خواهیم کرد.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: حضرت محمد(ص) در جزیره‌العرب مبعوث و مأموریت پیدا می‌کند تا مردم را به توحید دعوت کند و سال‌ها در میان قوم خود تنها بود اما تلاش کرد و مأیوس نشد و همواره در برابر تهدیدهای قریش ایستاد و اعلام کرد اگر خورشید را در دست راست و ماه را در دست چپ من قرار دهید هرگز دست از خداپرستی بر نخواهم داشت.

وی افزود: به فرموده پیامبر اکرم(ص) هیچ پیغمبری به مانند ایشان اذیت نشده است اما با ایمان به خدا و وعده‌های الهی همچنان مقاوم، محکم و استوار ایستاد و با امید به آینده، جهاد و تلاش مستمر فعالیت خود را روز به روز بیشتر کرد و اگر انسان به خداوند متعال ایمان داشته باشد دلگرم و امیدوار خواهد بود و در عین تلاش شبانه‌روزی احساس خستگی نمی‌کند.

وی به قرائت و تفسیر مجموعه‌ای از آیات قرآن در راستای وعده‌های الهی و کمک به مؤمنان پرداخت و عنوان داشت: پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) به آیات و وعده‌های خداوندی ایمان داشتند لذا یک عمر سختی را تحمل کردند و مطمئن بودند که آینده درخشانی خواهند داشت و می‌دانستند که پیروزی نهایی با آنهاست.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: امام خمینی(ره) پیرو راستین پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) بود که با ایمان به خدا و وعده‌های الهی نهضت خود را شروع و سختی ها را تحمل کرد و مقام معظم رهبری نیز مصداق بارز ایمان به خدا، باور به وعده‌های الهی و امید به آینده هستند و در طول دوران انقلاب سختی‌ها را تحمل کرده و بعد از پیروزی انقلاب نیز با همه فراز و نشیب‌ها همواره امیدوار بودند و این امید را به جامعه تزریق کردند.

آیت‌الله محامی خاطرنشان کرد: امت اسلامی نیز با درس گرفتن از پیامبر اکرم(ص)، اهل بیت(ع) و امامین انقلاب با ایمان به وعده‌های الهی تاکنون مقاومت کرده و پیش رفته اند و دشمن نیز همین را نشانه گرفته و به دنبال از بین بردن ایمان به خدا و امید به آینده است و بوق‌های استکباری آن‌ها به دنبال این هستند که ایمان ما را تضعیف، باور ما به ارزش‌های اسلامی را متزلزل و امید به آینده را تضعیف کنند تا حرکت ما کند و ملت از حرکت بایستد اما به لطف خداوندی مردم با آن ایمان و باور به حرکت خود ادامه داده‌اند.

وی خواستار یک ارزیابی منصفانه شد و عنوان کرد: در طول انقلاب اسلامی ما کامیابی و ناکامی‌هایی داشته‌ایم اما نکته مهم این است که توجه داشته باشیم وضع کنونی ما نسبت به ابتدا و قبل از انقلاب بهتر است و پیشرفت‌های مختلفی در عرصه های علمی، دفاعی و صنایع داشته‌ایم اما ناکامی‌هایی هم داشته‌ایم.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjameixuqehvz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما