تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۴
کد مطلب : 596200
ماموستا ملارشید ثنایی:

زکات و حج از ارکان اسلام هستند

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب گفت: زکات و حج در رکن از ارکان اسلام هستند که انجام و به جای آوردن آنها فضیلت بسیاری برای مسلمانان دارد، این ارکان خود زمینه‌ای برای آمرزش گناهان انسان هستند.
زکات و حج از ارکان اسلام هستند
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا ملارشید ثنایی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مردم اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب اظهار داشت: انسان نباید در هر مرحله ای از رحمت خداوند متعال ناامید شود زیرا ناامیدی از رحمت پروردگار خود یک گناه محسوب می شود.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب گفت: بنابراین انسان باید برای خشنودی خداوند متعال همواره در مسیر حق حرکت کند و اعمالش برای رضای خداوند باشد.
 
این عالم اهل سنت در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: زکات و حج در رکن از ارکان اسلام هستند که انجام و به جای آوردن آنها فضیلت بسیاری برای مسلمانان دارد، این ارکان خود زمینه‌ای برای آمرزش گناهان انسان هستند.
 
ماموستا ثنایی افزود: حج یکی از واجبات دین است که انسان در صورت داشتن شرط لازم باید آن را انجام دهد تا خداوند پاداش بهشت را به وی اعطا کند.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب اظهار کرد: برای از بین بردن فقر در جامعه اسلامی باید فرهنگ زکات فراگیر و نهادینه شود، بنابراین علما و روحانیون درباره جایگاه والای زکات جامعه را بیدار کنند.
 
این عالم اهل سنت در ادامه با اشاره به اینکه امسال اجاره مسکن نسبت به سال گذشته بسیار افزایش داشته است، گفت: متأسفانه شاهد افزایش اجاره مسکن در سالجاری هستیم بنابراین از مالکین درخواست می کنیم که با رعایت انصاف با مستأجران خود برخورد کنند و نیز باید گفت که دریافت هرگونه رهن در شرع اسلام ممنوع و حرام است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب در پایان سخنان خود با اشاره به ضرورت احترام والدین، خاطرنشان کرد: احترام و تکریم والدین توسط فرزندان و جوانان خود زمینه‌ای برای هدایت آنان از سوی خداوند است.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjymeiyuqeh8z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما