تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۵
کد مطلب : 596202
امام جمعه گرگان:

سلاح های پیروزی بخش ایمان و امید در وجود امام بسیار درخشنده بود

امام جمعه شهر گرگان، گفت: امام خمینی (ره) با استفاده از سلاح های پیروزی بخش ایمان به خداوند و امید که در وجودش بسیار درخشنده بود انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.
سلاح های پیروزی بخش ایمان و امید در وجود امام بسیار درخشنده بود
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مصلای وحدت شهر گرگان با اشاره به عوامل پیروزی بخش نهضت امام خمینی (ره)، اظهار کرد: امام ارتش، نیروهای مسلح و حزب نداشت؛ ولی با ایمان قوی و امیدی که به قدرت خداوند متعال داشت به مردم تکیه کرد و با پشتیبانی آنها انقلاب را به پیروزی رسانید.
 
به گفته وی؛ امروز دشمنان همه تلاششان این است که هم ایمان را در دل های مردم ضعیف کنند و هم امید را از آنها دور کنند تا از انقلاب و نظام فاصله گیرند.
 
نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه امام این شخصیتی که برای مردم و کشور کارهای بزرگی انجام دادند را باید بشناسیم، تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری: «امام سرآمد تاریخ کشور ما است».
 
وی افزود: بعضی افراد سرآمدان منزل، منطقه یا زمان خودشان هستند؛ ولی امام سرآمد تاریخ کشور است که هم در داخل کشور، در منطقه و هم در کل جهان تحول ایجاد کرد.
 
آیت الله نورمفیدی با عنوان اینکه امام خمینی (ره) کشور را نجات داد و از زیر سلطه شرق و غرب درآورد، ابراز کرد: کشوری که مستقل باشد می تواند پیشرفت کند، ایران قرن ها زیرسلطه استعمارگران بود و اواخر در همه مسائل در اختیار آمریکایی ها بود و در این مدت در کل خوار و ذلیل بود.
 
وی ادامه داد: امام تأثیر فراوانی در تحولات منطقه داشت، تحولاتی که در منطقه شاهد هستیم که مهمترین آن مظلومیت فلسطین و مسجدالاقصی است، دشمنان با پهن کردن دام سعی در به فراموشی سپردن آن داشتند؛ ولی امام با نامگذاری روز جهانی قدس آنرا نجات دادند.
 
به گفته وی؛ امروز کشورهای متعددی سعی دارند خودشان را از سلطه دلار خارج کنند و این از تأثیرات حضرت امام است.
 
امام جمعه گرگان با اشاره به رونمایی موشک فراصوت «فتاح»، اظهار کرد: موشک فراصوت هایپر سونیک فتاح از دستاوردهای جدید دانش متخصصان کشور است که در هر ثانیه 6 کیلومتر سرعت دارد.
 
وی افزود: ابرقدرت های دنیا هنوز از رونمایی موشک فتاح توسط ایران که زیر انواع تحریم ها و فشارهای مضاعف قرار داشت در حیرت مانده اند.
 
به گفته وی؛ معیشت و گرانی ها از مشکلات مردم و کشور است؛ ولی با ایمان و امید می توان مشکلات مردم را حل کرد.
 
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcbg0bs5rhb95p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما