تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۳
کد مطلب : 596205
امام جمعه شهرستان دهگلان:

اتحاد ایران و عربستان سبب عزتمندی و قدرت جهان اسلام است

ماموستا عبدالسلام محمدی عنوان کرد: خبر بازگشایی مجدد سفارتخانه های ایران و عربستان جای خوشحالی و مسرت برای دو ملت و حتی مردم مسلمان سایر کشورهای اسلامی بود؛ وحدت، برادری و حسن ارتباط این دو کشور مهم و تاثیرگذار قطعا سبب عزتمندی و قدرت و عظمت جهان اسلام خواهد شد.
اتحاد ایران و عربستان سبب عزتمندی و قدرت جهان اسلام است
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه شهرستان دهگلان در خطبه های پر فیض عبادی- سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور مردم متدین این شهرستان برگزار شد به تفسیر آیات ۱۳ و۱۴ سوره مبارکه یونس اشاره و بیان داشت: فلسفه و انگیزه خلقت انسان برای انجام  سه ماموریت است که عبارتند از ۱_ خلافت و حکمرانی در زمین با عدالت. ۲_ عبادت و بندگی۳_ عمران و آبادانی. هر قوم وملتی که این سه مأموریت را انجام داده باشد مورد تأیید و تمجید خداوند قرار گرفته است و اگر در انجام آن کوتاهی نموده باشد مورد مذمت واقع شده است. 

وی تصریح کرد: خداوند متعال در آیات ۱۳ و۱۴ سوره مبارکه یونس می فرماید (وَلَقَدْ أَهْلَكْنَا الْقُرُونَ مِن قَبْلِكُمْ لَمَّا ظَلَمُوا ۙ وَجَاءَتْهُمْ رُسُلُهُم بِالْبَيِّنَاتِ وَمَا كَانُوا لِيُؤْمِنُوا ۚ كَذَٰلِكَ نَجْزِي الْقَوْمَ الْمُجْرِمِينَ) پیام های این آیه مبارکه بیانگر این است که ؛ ظلم وستم زمینه ساز سقوط ملت هاست. عقاب وقهر الهی بعد از اتمام حجت است وهلاکت برای ستمگرانی است که امیدی به ایمان واصلاحشان نیست. بیان نکات تاریخ وفلسفه آن عبرت پذیری است و رمز هلاک امتها ظلم وستم،  جرم و جنایت بوده است.
 
ماموستا محمدی عنوان کرد: در آیه ۱۴ سوره مبارکه یونس خداوند متعال به خلافت و جانشینی انسان در زمین و نظارت و محاسبه اعمال و عملکرد آنها اشاره می فرماید ؛  (ثُمَّ جَعَلْنَاكُمْ خَلَائِفَ فِي الْأَرْضِ مِن بَعْدِهِمْ لِنَنظُرَ كَيْفَ تَعْمَلُونَ)  پیام های این آیه مبارکه: حکومت وتمکن وسیله آزمایش و محاسبه الهی است؛ در کنار قدرت و حکومت مدیریت ونظارت هم مهم می باشد زیرا عملکرد همه انسان ها زیر نظر و محاسبه الهی است.

نامهربانی بانک‌ها با جوانان در اعطای وام ازدواج 

امام جمعه دهگلان به نامهربانی بانک‌ها با جوانان در اعطای وام ازدواج اشاره و متذکر شد: متاسفانه برخی بانک های ما بجای کمک به جوانان در حوزه وام وتسهیلات ازدواج و کمک به مسئله ازدواج و جوان سازی جامعه؛ بسیاری از اعتبارات و سرفصل های بودجه ازدواج را در بین مدیران و کارکنان خود به عنوان قرض الحسنه های بلند مدت تقسیم نموده است و میزان این سرفصل ها چندین برابر کمک های است که به جوانان در شرف ازدواج تعلق گرفته واین جای تاسف است که چرا با این رانت ها و ویژه خوارها برخورد نمی شود.

محبت اهل بیت (ع) از عقاید اهل سنت و جماعت است

وی در ادامه افزود: محبت اصحاب و اهل بیت پیامبر اکرم علیه الصلاه والسلام از عقاید اهل سنت و جماعت است؛ ما اهل سنت هم دوستی و محبت اصحاب و هم اهل بیت مطهر پیامبر اکرم (ص) را جزو اعتقادات و باورمان دانسته و معتقدیم که هر انسان مسلمان باید این دو گروه اصحاب و اهل بیت مطهر (ع) را دوست داشته واحترام بدارد و هر گونه اسائه ادب به این بزرگواران را حرام و ممنوع می دانیم.

حج، مشهد انبیای الهی و میراث نبوت پیامبران است 

ماموستا محمدی در بخش دیگر از خطبه ها به موضوع سفر حجاج ایرانی و کردستانی به بیت الله الحرام اشاره و اظهار داشت: حج به عنوان یک فریضه بزرگ الهی، مشهد انبیای الهی ومیراث نبوت پیامبران است؛ کعبه مکرمه، عرفات، مزدلفه و سایر جاهای این سرزمین مبارک است؛ انشاءالله خداوند متعال دعا، عبادت، و طواف برادران و خواهران ما را در این سرزمین قبول فرماید که با تندرستی وسلامت به خانه خود برگردند.

اتحاد ایران و عربستان سبب عزتمندی و قدرت جهان اسلام است

امام جمعه دهگلان در پایان یادآور شد: خبر بازگشایی مجدد سفارتخانه های ایران و عربستان جای خوشحالی و مسرت برای دو ملت و حتی مردم مسلمان سایر کشورهای اسلامی بود؛ وحدت، برادری و حسن ارتباط این دو کشور مهم و تاثیرگذار قطعا سبب عزتمندی و قدرت و عظمت جهان اسلام خواهد شد و یقینا این ارتباطات با سایر کشورهای دیگر اسلامی به نفع اسلام و مسلمانان خواهد بود.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdce7p8nnjh8owi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما