تاریخ انتشار۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۴:۴۱
کد مطلب : 596222

پزشکان فرانسه اعتصاب کردند

پزشکان فرانسه جمعه در اعتراض به اصلاحات پیشنهادی دولت در زمینه بهداشت و درمان اعتصاب و از پذیرش بیماران خودداری کردند.
پزشکان فرانسه اعتصاب کردند
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب به نقل از ایرنا، جنبش «پزشکان فردا» در توئیتی اعلام کرد که این اعتصاب علیه «لایحه والتو» برگزار شد.

بر اساس لایحه‌ای که فردریک والتو عضو حزب افق‌ها در پارلمان فرانسه ارائه کرده، پیشنهاد شده است که پزشکان عمومی ساعات کشیک اجباری داشته باشند.

در حال حاضر، کشیک پزشکان عمومی، اختیاری است اما طرح والتو که مورد حمایت «حزب رنسانس» وابسته به امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه است، در نظر دارد این کشیک را اجباری کند. این طرح هفته آینده به پارلمان ارائه خواهد شد.

جنبش پزشکان امروز این طرح را «ضربه دیگری به پزشکی» خوانده و هشدار داده که نظام بهداشتو درمان فرانسه در شرایط وخیمی قرار دارد.

این جنبش با کشیک اجباری پزشکان عمومی مخالفت کرده و خواستار جلوگیری از تصویب طرح والتو شده است.

این نخستین باری نیست که پزشکان و کادر درمان فرانسه اعتصاب می‌کنند. پزشکان عمومی و متخصص فرانسه ماه دسامبر اعتصابی یک هفته‌ای برگزار کرده و خواستار افزایش دو برابری تعرفه‌های معاینه بیماران شدند.

کادر درمان فرانسه در تابستان گذشته نیز با برگزاری تظاهراتی خواستار افزایش حقوق‌ها شده و از سیاست‌های پزشکی کشور انتقاد و ابراز نارضایتی کردند.

این در حالی است که اتحادیه‌های تجاری و کارگری فرانسه سه‌شنبه بار دیگر اعتصاب‌ها و تظاهرات علیه قانون افزایش سن بازنشستگی برگزار کردند.

مکرون با امضای مصوبه افزایش سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ سال آن را در ماه آوریل تبدیل به قانون کرد.

تغییر سن بازنشستگی به دنبال افزایش مشکلات مالی بلند مدت فرانسه انجام شد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcdx90kxyt0nx6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما