تاریخ انتشار۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب : 596248
رئیس دانشکده لکنهو هند در کنفرانس بین المللی همزیستی مسالمت آمیز:

امت اسلامی باید به اصول اولیه خود از جمله قرآن و اهل بیت(ع)بازگردد

رئیس دانشکده لکنهو هند اظهار داشت: مسلمانان باید برای آزادی قدس و مسجد الاقصی تلاش کنند و درگیریهای بین خود را کنار بگذارند تا به اهداف پیش بینی شده امت اسلامی دست یایند.
امت اسلامی باید به اصول اولیه خود از جمله قرآن و اهل بیت(ع)بازگردد
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، سلمان حسینی ندوی رئیس دانشکده لکنهو هند در دومین کنفرانس بین المللی همزیستی مسالمت آمیز، ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این کنفرانس بر ضرورت همزیستی مسالمت آمیز و وحدت بین مسلمانان تاکید کرد. 

وی در ادامه به اشتراکات موجود بین مسلمانان و  آیات قرآنی وارد شده در این زمینه اشاره کرد و گفت: همه ما بر وحدانیت خدا اشتراک داریم و خداوند انبیا را برای هدایت بشریت  فرستاد و توحید، پیام هدایت بخش همه مسلمانان است.

حسینی ندوی، احادیث متواتر پیرامون اشتراکات بین مسلمانان را مورد اشاره قرار داد و گفت: حضرت محمد(ص) امام علی (ع) را در نزد خود به منزله هارون برای موسی معرفی می کند و می گوید هر کس من مولای او بوده ام اینک علی(ع) مولای اوست. 

وی تاکید کرد: امت اسلامی باید به اصول اولیه خود از جمله قرآن و اهل بیت و سیره رسول اکرم(ص) بازگردد و با همبستگی در برابر دشمنان بایستد و برای آزادی قدس و مسجد الاقصی تلاش کند و درگیریهای بین خود را کنار بگذارد تا به اهداف پیش بینی شده امت اسلامی دست یاید. 

وی در بخشی از سخنان خود به توافق صورت گرفته بین ایران و عربستان اشاره کرد و گفت: این توافق نوید بخش اقتدار جهان اسلام است و امیدوارم قدرت جهان اسلام با این تواقق بیش از بیش شود‌. 

انتهای پیام/


 
https://taghribnews.com/vdcba0bswrhb95p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما