تاریخ انتشار۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : 596267
رئیس سابق دانشگاه زیتونه تونس:

تفرقه بین مسلمانان تاثیر منفی بر تحقق تمدن نوین اسلامی دارد

رئیس سابق شوون دینی تونس تصریح کرد:امروز ما نشانه های مثبتی از تقریب  را در جهان اسلام شاهد هستیم، همانند آنچه بین ایران و عربستان شاهد بودیم که اگر به وحدت روی آوریم دشمن نمی تواند به مقابله با ما برخیزد.
تفرقه بین مسلمانان تاثیر منفی بر تحقق تمدن نوین اسلامی دارد
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، سالم عبدالجلیل رئیس سابق شوون دینی تونس و رئیس سابق دانشگاه زیتونه تونس، در دومین همایش همزیستی مسالمت آمیز تاکید کرد: اسلام دین توحید و مقصد نهایی آن توحید است. 

وی اظهار داشت: تفرقه بین امت در قرآن و اسلام مردود است،  اما متاسفانه گاهی شاهد این تفرقه در بین مسلمانان هستیم که تاثیر منفی بر تحقق تمدن اسلامی دارد.

عبدالجلیل گفت:امروز ما نشانه های مثبتی از تقریب  را در جهان اسلام شاهد هستیم، همانند آنچه بین ایران و عربستان شاهد بودیم که اگر به وحدت روی آوریم دشمن نمی تواند به مقابله با ما برخیزد. 

وی با بیان اینکه، دین پیوسته ما را به وحدت و برادری تشویق می کند، خاطر نشان کرد: امروز موضع ایران در حمایت از وحدت و فلسطین به عنوان محور وحدت بی نظیر است. 

رئیس سابق شوون دینی تونس در بخشی از سخنان خود تاکید کرد: رهبران سیاسی باید بیش از پیش با هم متحد شوند، چرا که ما جز از طریق وحدت قوی نمی شویم.

انتهای پیام/ 
 
https://taghribnews.com/vdcceeqpm2bqoi8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما