>> اسلام عصاره همه ادیان الهی و نسخه شفابخش پیام رحمانی است | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب : 596282
ماموستا عبدالرحمن محمدپور:

اسلام عصاره همه ادیان الهی و نسخه شفابخش پیام رحمانی است

مدرس مدارس علوم دینی اظهار داشت: تفسیر ناصحیح از دین مصیبت‌های زیادی را به بار می‌آورد، بنابراین باید به سمت آگاهی‌سازی درست از دین و مقاصد آن برویم.
اسلام عصاره همه ادیان الهی و نسخه شفابخش پیام رحمانی است
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، ماموستا عبدالرحمن محمدپور مدرس مدارس علوم دینی در دومین همایش همزیستی مسالمت آمیز با اشاره به اینکه اسلام عصاره همه ادیان الهی و نسخه شفابخش پیام رحمانی است، تاکید کرد: انسان به عنوان اشرف مخلوقات بسیار مورد تاکید دین اسلام است.

وی ادامه داد: ارزش مقام انسان را در هیچ مکتب مادی نمی‌توانید، پیدا کنید، در اسلام یک انسان به مثابه تمام انسان‌های روی زمین به شمار می‌رود و با این رویکرد، فارغ از هرنوع نژاد، دین و اعتقادی؛ عدالتی که اسلام‌ برای انسان‌ها آورد، باعث شد همه به دین اسلام روی بیاورند.

مدرس مدارس علوم دینی تصریح کرد: اگر اندیشمندان، اهل قلم، دانشگاهیان و هنرمندان در راستای نشان دادن چهره درست دین اسلام تلاش نکنند، برخی خود را نماینده دین اسلام معرفی کرده و  دین اسلام را هم محدود به مساجد، حسینیه‌ها و هیات‌ها خواهند کرد.

ماموستا محمدپور اظهارکرد: کنفرانس‌هایی این چنینی باید غباری را که بر روی چهره دین مانده است بزداید؛ امروز کسانی که سر دیگران را می‌برند و مساجد را به آتش می‌کشند، چگونه می‌توانند ادعای اسلام کنند، حال آنکه حرمت خون مسلمانان از کعبه هم بالاتر است. 

وی تأکید کرد: تفسیر ناصحیح از دین مصیبت‌های زیادی را به بار می‌آورد، بنابراین باید به سمت آگاهی‌سازی درست از دین و مقاصد آن برویم.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjomei8uqeh8z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما