تاریخ انتشار۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب : 596286

برگزاری مراسم جشن میلاد امام رضا(ع) از سوی عشایر اهل سنت شهر سامراء/ استقبال از پرچم اهدایی حرم رضوی

مراسم میلاد باسعادت حضرت امام رضا علیه‌السلام برای دومین سال متوالی، با حضور جمعی از علمای اهل‌سنت و شیعه و برخی مقامات در شهر سامرا برگزار شد.
برگزاری مراسم جشن میلاد امام رضا(ع) از سوی عشایر اهل سنت شهر سامراء/ استقبال از پرچم اهدایی حرم رضوی
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، مراسم میلاد با سعادت حضرت امام رضا علیه‌السلام برای دومین سال متوالی در شهر سامرا با حضور علمای اهل سنت و شیعه، شیوخ عشایر عراق، نماینده مقام معظم رهبری مد ظله العالی در عراق، فرماندار سامرا،  رئیس دانشگاه این شهر ،نمایندگان عتبات عالیات، فرماندهان نظامی و امنیتی، نمایندگان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام ، بنیاد بین المللی عاشورا و دیگر اقشار مردم  برگزار شد.

فرماندار سامرا ضمن خیر مقدم به میهمانان در این مراسم پیرامون جایگاه دینی و تمدنی این شهر مقدس و تاریخی اظهار کرد: وجود مراقد مطهر امامین عسکریین بر شکوه و عظمت سامرا افزوده است و بر همین اساس دشمنان و جریانهای تکفیری در تلاش اند تا قداست این شهر و مکان مقدس را با اقدامات جنایتکارانه خود ازبین ببرند.

در ادامه نمایندگان  شورای علمای رباط محمدی ،اتحادیه علمای صلاح الدین به ایراد سخنرانی پیرامون فضایل و مناقب اهل بیت علیهم السلام و حضرت امام رضا علیه السلام  پرداختند.


همچنین، آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در عراق ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) درباره جایگاه علمی و اجتماعی آن امام رئوف و نقش ارزنده ایشان در نشر معارف اسلام و احتجاجات وی با رهبران ادیان و مذاهب سخن گفته و در پایان از برگزارکنندگان این مراسم به ویژه عشایر سادات رضوی، تقدیر و تشکر کرد .

در ادامه این مراسم پیام آیت الله رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام توسط آقای حسن خاکرند مشاور دبیر کل قرائت شد.

در فرازی از  این پیام از اهتمام مردم سامرا، عشایر و سادات این شهر مقدس که در احیای میلاد ائمه اطهار(ع) و برپایی مراسم عاشورا و کمک رسانی و اطعام زوار اربعین حسینی و دیگر مناسبت‌های دینی تلاش می کنند قدرانی کرد.
 


دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در این پیام در باره فضایل و مناقب امام رضا (ع) و استقبال مردم مسلمان ایران از امام زادگان و اصحاب ائمه اطهار (ع) که از جور حاکمان مستبد به ایران فرار و پناه می بردند، سخن گفته و تاکید کرد  که ایرانیان در اعتلای مبانی و علوم اسلامی  و نشر آن نقش موثری داشته و دارند.

در پایان پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام اهدائی آستان قدس رضوی به مردم سامرا توسط نماینده این آستان مقدس و آیت الله حسینی به سید فاضل محمود شیخ عشیره سادات رضوی اهداء شد.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcdj90k9yt0nx6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما