تاریخ انتشار۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۱
کد مطلب : 596295

اولین پرواز تاریخی زنان هندی به مکه

زنان هندی برای اولین بار با یک پرواز که همه کادر آن را بانوان تشکیل می‌دادند، برای انجام مناسک حج وارد عربستان سعودی شدند.
اولین پرواز تاریخی زنان هندی به مکه
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، سفر زائران زن هندی به عربستان سعودی برای انجام مناسک حج با پروازی که همه کادر آن از بانوان بودند، تاریخ ساز شد.
 
پرواز ایر ایندیا اکسپرس پنجشنبه شب با 145 زائر زن وارد جده شد و اداره این پرواز را سروان «کانیکا مهرا»، افسر اول «گاریما پاسی» و چهار خدمه کابین بر عهده داشتند.
 
«سی. محمد فیضی»، رئیس کمیته حج کرالا، اظهار داشت: «من بسیار افتخار می‌کنم که کرالا امسال درصد بیشتری از زائران زن حج را نسبت به سایر ایالت‌های هند دارد.»
 
مسافران این پرواز ویژه بخشی از گروه چهار هزار زائر زن هندی هستند که امسال به تنهایی به شهرهای مکه مکرمه و مدینه سفر می‌کنند.
 
پس از آنکه عربستان سعودی سال گذشته تصمیم خود را برای حضور مرد محرم همراه با زنان در ایام حج لغو کرد، هند نیز سیاست سفر زنان هندی به این کشور را تغییر داد.
 
اکثر زائران زن هندی که سفر بدون محرم برای حج درخواست کرده‌اند، اهل کرالا هستند. کرالا همچنین امسال دارای درصد بیشتری از زائران زن حج نسبت به سایر ایالت‌های هند است.

مسلمانان حدود یک چهارم جمعیت 35 میلیونی کرالا را تشکیل می‌دهند. حدود 11 هزار نفر از آنها امسال با سهمیه 175 هزار نفری هند به حج مشرف خواهند شد و تقریبا 60 درصد آنها زن خواهند بود.
 
https://taghribnews.com/vdcdn90kkyt0nx6.2a2y.html
مرجع : arabnews
نام شما
آدرس ايميل شما