تاریخ انتشار۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۰
کد مطلب : 596317

گفتگوی وزیر خارجه عراق با همتایان آمریکایی و عمانی درباره ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه عراق از گفتگوهای نتیجه‌بخش «فواد حسین» با همتایان آمریکایی و عمانی در نشست اخیر ریاض، درباره بدهی‌های عراق به ایران خبر داد.
گفتگوی وزیر خارجه عراق با همتایان آمریکایی و عمانی درباره ایران
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق از گفتگوی نتیجه‌بخش وزیر امور خارجه این کشور با همتایان آمریکایی و عمانی درباره ایران خبر داد.

«احمد الصحاف» امروز شنبه طی سخنانی گفت که «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق نتایج پیشرفته‌ای را در رابطه با مبادلات مالی بین عراق و ایران کسب کرده است.

وی در این خصوص گفت: وزیر امور خارجه عراق در جریان کنفرانس بین المللی مبارزه با تروریسم که در ریاض برگزار شد، گفتگوی هدفمندی را با همتای آمریکایی خود انجام داد که منجر به ترتیبات اساسی در خصوص بدهی‌های مالی بین عراق و ایران شد.

این مقام ارشد عراقی تصریح کرد که فواد حسین به همین منظور با «بدر البوسعیدی» همتای عمانی خود نیز هماهنگی و گفتگوهای مستمری را در سطح عالی انجام داد.

این اظهارات مقام ارشد عراقی در حالی است که رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در گفتگو با خبرگزاری مهر تأکید کرد که عراق در حدود ۷ تا ۸ میلیارد دلار به ایران بدهی دارد که طبق شنیده‌ها ۲.۷ میلیارد دلار از این منابع آزاد شده و بخشی از آن در اختیار سازمان حج و بخشی هم برای خرید کالاهای اساسی اختصاص پیدا کرده است.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcizqawyt1a3p2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما