تاریخ انتشار۱۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۸
کد مطلب : 606305
امام حمعه سنندج:

حرکت جهادی دولت در رفع مشکلات جامعه قابل تقدیر است

ماموستا فایق رستمی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم در مسیر رفع مشکلات مردم و سخنرانی‌های رئیس جمهور در این زمینه ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده، گفت: امیدواریم با تلاش جهادی و همت و پشتکار دولتمردان شاهد رفع مشکلات جامعه و پاسخگویی به مطالبات جامعه باشیم.
حرکت جهادی دولت در رفع مشکلات جامعه قابل تقدیر است
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع شهر سنندج با اشاره به مهمان‌نوازی خوب مردم کردستان از زائرین اربعین در تمام شهرها و بخصوص مریوان، اظهار داشت: مردم کردستان از آغاز مراسم پیاده‌روی اربعین و حضور زائرین حسینی در کردستان هر آنچه در توان داشتند را برای مهمان‌نوازی و استقبال از زائرین به خدمت گرفتند.

وی اضافه کرد: کردستان امسال هم مسیر تردد زائرین اربعین بود و مردم مسلمان و عاشق اهل بیت(ع) در این استان با استقبال از زائرین عمق ارادت خود به اهل بیت به ویژه ابا عبدالله الحسین(ع) را به منصه ظهور گذاشتند.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه حضور زائرین اربعین حسینی سراسر برکت برای مردم کردستان به لحاظ معنوی و مادی بود، گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی یک حرکت بزرگ فرهنگی و نمود وحدت شیعه و سنی است که باید برای همیشه زنده نگه داشته شود.

وی افزود: عشق و دوست داشتن پیامبر و محبت به ایشان باید تا اندازه‌ای در وجود انسان باشد که هیچ کس حتی وجود خودش را به اندازه پیامبر عزیز نداند.

ماموستا رستمی اضافه کرد: عشق به پیامبر بر اساس آنچه از بزرگان و اصحاب حضرت نقل شده است از آغاز طلوع زمین و تا روزی که این کره خاکی باقی است ادامه دارد و این نور هرگز خاموش شدنی نیست.

وی گفت: محبت و دوست داشتن پیامبر را باید از اصحاب بلندمرتبه اسلام یاد گرفت که سراسر وجودشان را فدای پیامبر کردند و نمونه‌های ایثارگری و از خودگذشتگی‌هایشان را در روایت‌های مختلف داریم.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه محبت پیامبر هم به امت بی‌نظیر بوده است،افزود: پیامبر مکرم اسلام می‌فرمایند حیات و ممات من برای امتم و تمام بشریت برکت است.

ماموستا رستمی در بخش اولیه خطبه‌ها گفت: جایگاه زن در دیدگاه اسلام بسیار ارزشمند است و حجاب بهترین حافظ بانوان است.

وی خاطرنشان کرد: حجاب برای زنان مانند صدفی است که مروارید را در دورن خود جا کرده است بانوان عفیفه ما با رعایت حجاب خود را از چشم ناپاک حفظ می‌کنند.

امام جمعه سنندج در ادامه به موضوع مهم علم و علم آموزی گریزی زد و گفت: پیامبر مکرم اسلام تا جایی به علم و علم و آموزی ارزش گذاشته که فرموده بزرگ و کوچک باید برای کسب علم حتی اگر در دورترین نقاط دنیا باشد باید بروند و انسانی که فردی را علم بیاموزد به اندازه این است که یک اشتر پر از طلا و جواهر را به او داده باشد.

ماموستا رستمی تصریح کرد: امروز سطح سواد در خانواده‌های ایرانی بالاست و وجود افراد تحصیلکرده که دارای تحصیلات آکادمیک هستند این ظرفیت را فراهم کرده است که افراد بیسواد به راحتی از فرصت‌های سوادآموزی بیشتری بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم در مسیر رفع مشکلات مردم و سخنرانی‌های رئیس جمهور در این زمینه ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده، گفت: امیدواریم با تلاش جهادی و همت و پشتکار دولتمردان شاهد رفع مشکلات جامعه و پاسخگویی به مطالبات جامعه باشیم.

امام جمعه سنندج افزود: اسلام غمخوارترین دین به بشریت است و برای تمام زوایای زندگی بشری برنامه و دستورات لازم را دارد این انتظار زیادی نیست در جامعه و نظام اسلامی بستر رفع مشکلات جامعه به ویژه تنگناهای اقتصادی و معیشتی فراهم شود.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchv-n-m23nvxd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی