>> آماده باش ستاد مدیریت بحران تا ۲ روز آینده در پایتخت | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۱۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۲
کد مطلب : 606367

آماده باش ستاد مدیریت بحران تا ۲ روز آینده در پایتخت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به برگزاری کارگروه شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار گفت: طی این کارگروه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران تا دو روز آینده در آماده باش هستند.
آماده باش ستاد مدیریت بحران تا ۲ روز آینده در پایتخت
به گزارش حوزه سایر رسانه های خبرگزاری تقریب،  حامد یزدی مهر، ظهر شنبه در حاشیه برگزاری کارگروه شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار استان تهران که با حضور مدیرکل هواشناسی استان و سایر اعضای کارگروه در اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران برگزار شد اظهار داشت: این جلسه با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی در استان تشکیل شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به برگزاری کارگروه اضطرار گفت: طی این جلسه مقرر شد که تمامی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران تا روز دوشنبه ۲۰ شهریور ماه در آماده باش کامل قرار بگیرند.

یزدی مهر با بیان اینکه در زمان صدور هشدار نارنجی ضروری است که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و بیماری‌های ریوی نظیر آسم، سالمندان و کودکان از هر گونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند افزود: از شهروندان نیز می‌خواهیم دیگر فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

وی در ادامه عنوان داشت: توصیه می‌شود برای پیشگیری از ورود گردو غبار به داخل ساختمان، در و پنجره‌ها و منافذ را ببندیم و از باز و بسته کردن غیر ضرور آن‌ها پرهیز شود همچنین در شرایط بروز گرد و غبار به علت بخارات حاصل از پاک کننده‌های شیمیایی و گندزداها حتی الامکان از این مواد کمتر استفاده شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران بیان داشت: توصیه اکید مدیریت بحران در تمام اوقات بروز پدیده گرد و غبار این است که افراد از فعالیت‌های شدید بدنی مانند ورزش‌های سبک و سنگین و قدم زدن در فضای باز خودداری کنند و مصرف شیر و ماست کم چرب و میوه و سبزیجات تازه برای دفع سموم از بدن را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcfvvdvew6dxma.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی