تاریخ انتشار۲۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۱
کد مطلب : 606615

کتاب «آشنایی ایرانیان با اسلام در عصر نبوی» منتشر شد

کتاب «آشنایی ایرانیان با اسلام در عصر نبوی» نوشته محمد باغستانی کوزه گر توسط انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) منتشر و راهی بازار نشر شد.
کتاب «آشنایی ایرانیان با اسلام در عصر نبوی» منتشر شد
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، کتاب «آشنایی ایرانیان با اسلام در عصر نبوی» نوشته محمد باغستانی کوزه گر به تازگی توسط انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) منتشر و روانه بازار نشر شده است.
 
آشنایی ایرانیان با اسلام و پذیرش آن فرایندی تدریجی داشته و از گذر مراحل و رخدادهای گوناگون و پر شمار تاریخی تحقق یافته است. در این کتاب، از نخستین مرحله آشنایی ایرانیان با اسلام که در عهد نبوی رخ داده است، برای خواننده تصویرسازی شده است. نویسنده در این اثر کوشیده بر پایه شواهد موجود در قالب ارائه مطالبی دست اول و کمتر اشاره شده به بازسازی ابعاد گوناگون این ارتباط و سیر آن از آغاز تا پایان عمر پیامبر (ص) بپردازد.
 
مباحث کتاب در ۵ فصل تنظیم شده است. در فصل اول خواننده با پیشینه حضور ایرانیان در جزیره العرب و علل و عوامل آن در یمن که بخش جنوبی عربستان بوده و ارتباط میان دو جامعه ایرانی و عربی آشنا می‌شود. فصل دوم که عنوان زمینه‌های ارتباطی ایرانیان پیامبر را به خود گرفته، این ارتباط و زمینه‌های پیدایش آن را در دوران مکی دعوت نبوی را برای خواننده تصویر سازی کرده است.
نویسنده در فصل سوم به بیان گزارش‌هایی از چگونگی حضور «روزبه» ایرانی یا سلمان در میان اصحاب حضرت رسول اکرم (ص) می‌پردازد که خواننده با فرایند تحول روحی و معنوی آنان آشنا می‌شود.
 
شیوه‌های ارتباط گیری پیامبر با بخشی از جامعه ایرانی و آثار آن در گروه‌های امیران مناطق مرزی وابسته به دولت ساسانی در بحرین و عمان از جمله مطالب فصل چهارم کتاب است و در فصل پایانی تلاش شده تا رشد شخصیت ممتاز ایمانی و اسلامی سلمان در پرتو تربیت‌های حضرت رسول اکرم (ص) و تأثیر او بر جریان دولت و دعوت اسلامی برای خواننده ایرانی به تصویر کشیده شود و در قالب پیوست متن نامه‌های پیامبر به امیران و والیان وابسته به ایران و عربستان آمده است.
 
این کتاب با ۱۶۸ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۷۵ هزار تومان عرضه شده است. 

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcb80b0srhbg0p.uiur.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی