تاریخ انتشار۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۸
کد مطلب : 606857

 رایزنان فرهنگی آماده اعزام به خارج از کشور در ایستگاه میراث و گردشگری

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در دیدار جمعی از رایزنان فرهنگی در شرف اعزام گفت: رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ‌می‌توانند در گام نخست تعامل سازنده با این وزارتخانه نسبت به شناسایی دقیق ظرفیت‌های حوزه گردشگری در کشور محل خدمتشان، ما را مدد رسانند.
 رایزنان فرهنگی آماده اعزام به خارج از کشور در ایستگاه میراث و گردشگری
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب،جمعی از رایزنان فرهنگی در شرف اعزام به همراه تعدادی از مدیران ستادی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نشستی صمیمی با معاون گردشگری و برخی از مدیران وزارت میراث و گردشگری و صنایع دستی به بررسی ظرفیت‌های همکاری‌های مشترک پرداختند.

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در سخنانی، ضمن تشکر از توجهات عالی و همکاری‌های مجدانه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار داشت: طی دو سال اخیر در حوزه تولید محتوا تلاش‌های زیادی شده و تولیدات خوبی را در این باره داریم و در حال حاضر خلأهای موجود در این حوزه جبران شده و معرفی کامل ایران را در یک قالبی تهیه کردیم که به زبان‌های مختلف در دسترس رایزن‌های فرهنگی قرار می‌گیرد و می‌تواند ابزار مناسبی برای معرفی ایران باشد.

وی ابزار کرد: رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ‌می‌توانند در گام نخست تعامل سازنده با این وزارتخانه نسبت به شناسایی دقیق ظرفیت‌های حوزه گردشگری در کشور محل خدمتشان ما را مدد رسانند.

شالبافیان نمونه بارز و ارزشمند همکاری‌های مشترک را برنامه مشترک نمایشگاهی اخیر که با مشارکت‌ و مساعدت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو بود، عنوان کرد و افزود: رایزنان و نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری ایران دارند. یکی از کارهای ضروری، آگاهی‌بخشی عمومی است.

عبدالرضا سیفی، مدیرکل همکاری‌ها و تنظیم گری صادرات فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به تفاهم‌نامه امضا شده توسط رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات و وزیر میراث، گردشگری و صنایع دستی، شرایط کنونی تعاملات این دو نهاد را در عالی‌ترین سطح همکاری‌ها و تعاملات فی مابین توصیف کرد.

وی اظهار داشت: ما به صورت مستمر جلسات کارشناسی و هماهنگی را در حوزه‌های مختلف کارشناسی با اداره کل گردشگری و صنایع دستی و نیز رایزنان مستقر فرهنگی را برگزار و در دستور کار داریم و برنامه‌های متعدد و موفقی را نیز تاکنون از این منظر اجرا کرده‌ایم.

در ادامه این نشست، نمایندگانی از معاونت‌های صنایع‌دستی و میراث‌ فرهنگی به تشریح و معرفی ظرفیت‌های ایران در این دو حوزه پرداختند و بر تقویت تعامل بین معاونت‌های این وزارتخانه و رایزنان فرهنگی تاکید کردند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjimemauqeyoz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی