تاریخ انتشار۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۲
کد مطلب : 606877
میراحمدی خبر داد؛

عبور ۱۵۰ هزار زائر پاکستانی و افغانستانی از مرزهای زمینی

رئیس ستاد مرکزی اربعین از عبور ۱۵۰ هزار زائر پاکستانی و افغانستانی از مرزهای زمینی ایران برای شرکت در مراسم اربعین خبر داد.
عبور ۱۵۰ هزار زائر پاکستانی و افغانستانی از مرزهای زمینی
به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، سید مجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به وجه تمایز اربعین امسال با سال گذشته گفت: وجه تمایز اربعین امسال با سالیان گذشته در سطح همکاری دولت عراق به خصوص وزیر کشور عراق بود ما بود.

وی افزود: نتیجه این همکاری هم ابتکار عمل برای تشکیل قرارگاه‌های عملیات مشترک اربعین بود که برای اولین بار مطرح و مورد استفاده طرف عراق هم قرار گرفت در ۲ سطح ملی و استانی تشکیل شد.

وی بیان داشت: با همکاری دولتمردان عراق موضوع عبور زائرین که هر ساله باعث مشکل می‌شد برطرف شد و زائرین در مرزهای شش گانه کشور بدون نگرانی و دغدغه تردد می‌کنند.

عبور ۱۵۰ هزار زائر پاکستانی از مرزهای زمینی

وی افزود: سال گذشته حضور زائران پاکستانی در مراسم اربعین فقط از مرزهای هوایی امکان‌پذیر بو که امسال احمد وحیدی وزیر محترم کشور در گفت‌وگوهای خود با آقای الشمیری وزیر کشور عراق، درخواست کرد که زائران پاکستانی بتوانند از طریق مرزهای ما، وارد عراق شوند که با پذیرش دولت عراق این اتفاق افتاد و با هماهنگی‌های صورت گرفته ۱۵۰ هزار زائر پاکستانی و افغانستانی از مرزهای زمینی ما عبور کردند.
https://taghribnews.com/vdcbz0b0zrhbgwp.uiur.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی