تاریخ انتشار۲۴ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۸
کد مطلب : 607026

اجتماع عظیم رضویون در قشم فردا برگزار می شود

اجتماع عظیم رضویون در آستانه سی ام صفر سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) فردا (شنبه) با حضور گسترده عزاداران و سوگواران آن حضرت در شهرستان مرزی قشم برگزار می شود.
اجتماع عظیم رضویون در قشم فردا برگزار می شود
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، رئیس تبلیغات اسلامی قشم گفت: این اجتماع با هدف انسجام بخشی عزاداری های سالروز شهادت حضرت ثامن الحجج (ع) و ترویج شعائر مذهبی و سیره و منش آن امام همام در جزیره تمدنی قشم با شرکت مردم مومن و خداجوی سرزمین آب و آفتاب عصر (شنبه) بعد از نماز مغرب و عشا در مقابل سیتی سنتر برگزار می شود.

حجت الاسلام غلامعلی کاظمی ادامه داد: در این مراسم مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مداحی و نوحه سرایی می پردازند.
 
رئیس تبلیغات اسلامی قشم توضیح داد: در سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) علاوه بر مراسم عزاداری، مراسم وداع با محرم و صفر نیز به صورت نمادین با حضور عزاداران برگزار خواهد شد.

ابوالحسن علی بن موسی(ع) ملقب به «رضا» امام هشتم از ائمه اثنی عشر(ع) و دهمین معصوم از چهارده معصوم(ع) است.
 
پس از شهادت امام کاظم(ع) که در سال ۱۸۳ هـ ق رخ داد، آغاز امامت حضرت رضا(ع) شروع شد، و با توجه به این که هارون (پنجمین خلیفه عباسی) در سال ۱۹۳ از دنیا رفت، ۱۰ سال از امامت حضرت رضا(ع) معاصر زمان هارون بود. امام رضا(ع) به مدت ۲۰ سال(۱۷ سال در مدینه و سه سال آخر در خراسان) امامت و رهبری مردم را بر عهده داشت.
امام رضا (ع) پس از هفده سال سکونت در مدینه و تبلیغ دین و ارشاد مردم، با نقشه و حیله مامون عباسی، راه خراسان را در پیش گرفت. آن حضرت پس از قبول اجباری ولایتعهدی مامون و گذشت سه سال، در ۵۵ سالگی به دست این خلیفه عباسی به شهادت رسید.
 
پس از شهادت امام رضا(ع)، مامون، او را در خانه حمید بن قحطبه طائی (بقعه هارونیه) در روستای سناباد دفن کرد. (مفید، الارشاد، ج۲، ص۲۷۱) در تعیین سال شهادت امام نقل های مختلفی به ثبت رسیده است. گروهی سال ۲۰۲ هجری قمری را سال شهادت حضرت می دانند. (الأئمة الاثنا عشر، ص ۹۸)

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdciryaqqt1auu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی